Uvidíme Marka Daňa ešte v NHL? Najlepší strelec českej ligy prehovoril o budúcnosti

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Uvidíme Marka Daňa ešte v NHL? Najlepší strelec českej ligy prehovoril o budúcnosti

Slovenský hokejista Marko Daňo má za sebou najlepšiu sezónu vo svojej kariére.

28-ročný útočník sa stal najlepším strelcom základnej časti českej Tipsport Extraligy, v bodovaní skončil tesne na druhom mieste (51 zápasov, 51 bodov, 29 gólov, 22 asistencií).

Darilo sa aj z tímového hľadiska, keď druhýkrát za sebou oslavoval s HC Oceláři Třinec ligový titul po triumfe v play-off.Už počas sezóny sa začínalo špekulovať o jeho údajnom odchode do Švédska, to sa však podľa jeho najnovšieho vyjadrenia pre isport.blesk.cz zrejme nekoná.

Aké budú ďalšie kroky odchovanca Dukly Trenčín, ktorý pre zranenie zápästia vynechá účasť na svetovom šampionáte vo Fínsku a Lotyšsku? Zostane v Třinci?

Zmluvu mám platnú, jediné, čo by mohlo zamiešať kartami, je ponuka z NHL. Tá je asi v nedohľadne, takže všetko nasvedčuje, že zostanem. Uvidíme, či sa niečo zmení.

Zmluvu mám každopádne ešte na dva roky a výstupnú klauzulu pre Európu až budúci rok. Tento rok je zazmluvnený, mal by som zostať. Len NHL je v tomto špecifická, keby ponuka prišla, reagoval Daňo po prebraní ceny denníka Sport pre najlepšieho strelca sezóny 2022/23.

O krajana Olivera Okuliara sa zaujíma 5-6 klubov z NHL. Koľko ich bude v prípade Marka Daňa?


Oli je trošku mladší, fakt šikovný. Sezóna mu vyšla, je iný typ hráča. Lepší korčuliar, nebojí sa do brány. Prajem mu to. Je v repre, verím, urobí dobrý výsledok a pomôže Slovensku na majstrovstvách sveta. To ho môže ku snu posunúť.

Ja som sa s agentom ešte nebavil, možno tam sú aj pre mňa nejaké ponuky z NHL, necháme sa prekvapiť, dodal rodák z Trenčína, ktorý bol draftovaný do NHL v roku 2013. Columbusom Blue Jacket si ho vybral v 1. kole z celkového 27. miesta.

Foto: Twitter/HC Oceláři Třinec, Instagram/Marko Daňo , Zdroj: isport.blesk.cz