Uvidíme Samuela Honzeka na MS do 20 rokov? Mladý útočník prináša dôležitú odpoveď

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

Uvidíme Samuela Honzeka na MS do 20 rokov? Mladý útočník prináša dôležitú odpoveď
Zdroj: Instagram/nhlflames

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa pripravuje na svetový šampionát, ktorý štartuje už o mesiac vo švédskom Göteborgu.

Trénerský štáb však ešte stále nevie, na ktoré zámorské posily sa bude môcť spoľahnúť. Prvé dve veľké mená sú už však isté.


Samuel Honzek a Dalibor Dvorský posilnia Slovensko na MS v hokeji do 20 rokov. Prvý menovaný sa aktuálne zotavuje zo zranenia, od Calgary Flames však dostal povolenie štartovať na šampionáte.

Cítim sa výborne, dokonca už štvrtý týždeň trénujem na ľade. Sval je však ešte slabý, takže momentálne ho len posilňujem.

Chcem sa dať čo najskôr dokopy a veľmi sa už na to teším. Chcem ísť na majstrovstvá sveta do 20 rokov, reagoval Honzek pre tvnoviny.sk.

Calgary a Vancouver účasť na MS schválili

Áno, nemali s tým žiadny problém. Podporujú ma v každom mojom rozhodnutí a chcú, aby som šiel na šampionát pripravený a zdravý na sto percent.

Cieľom je, aby som bol do začiatku turnaja fit, aj keby som nemal dovtedy odohrať žiadny zápas. Veľmi si želám hrať za reprezentáciu a pomôcť chalanom.

Beriem to ako obrovskú výzvu, keďže minuloročné MS juniorov som nedohral pre zranenie. Som rád, že znova dostanem šancu ukázať svoje kvality a dúfam, že tentoraz sa mi zdravotné problémy budú vyhýbať.

Vyzerá to tak, že by som mal stihnúť odohrať päť zápasov vo WHL a, ak sa nič závažné nestane, následne odlietam na Slovensko, kde sa pripojím k reprezentačnému tímu. dodal v rozhovore 19-ročný útočník Vancouveru Giants.


Účasť druhého menovaného Dalibora Dvorského už potvrdil pre TV Markíza tréner Slovenska Ivan Feneš.

V hre zostávajú ešte tri zvučné mená zo zámoria

Juraj Slafkovský, ktorého príchod na MS je iba málo pravdepodobný, keďže hráva NHL za Montreal Canadiens. Väčšie šance sa však dávajú účasti Adama Sýkoru (Hartford Wolf Pack) a Šimona Nemca (Utica Comets).