V Česku preberali prípad Ružičku. Kuznecov na tom odohral celé play-off, reaguje víťaz Stanley Cupu

NHL

autor hetrik.sk

V Česku preberali prípad Ružičku. Kuznecov na tom odohral celé play-off, reaguje víťaz Stanley Cupu
Zdroj: X/O2 TV Sport

Kauza bieleho prášku zo zverejneného videa na sociálnej sieti Instagram zrejme Adamovi Ružičkovi definitívne zatvorí dvere v ďalšom pôsobení v NHL.

Arizona Coyotes reagovala takmer okamžite, keď so slovenským útočníkom rozviazala zmluvu. Jeho ďalšia hokejová budúcnosť je tak aktuálne nejasná.


Téme sa venovali aj u našich susedov v najnovšej epizóde televíznej show Bomby na ledu. Podľa Michala Kempného napríklad takto odohral Jevgenij Kuznecov víťazné play-off v roku 2018, keď Washington Capitals získal Stanley Cup.

Práve ruský útočník nedávno vstúpil do asistenčného programu NHLPA, ktorý rieši problémy v oblasti duševného zdravia a závislostí.

Toto prebiehalo za zatvorenými dverami, všetci sme však mali to tušenie. Ja by som však neporovnával Adama Ružičku s Kuznecovom, sú to obaja rozdielni hráči. V roku 2018, keď sme vyhrali Stanley Cup, tak on v podstate na tom odohral celé play-off.

Chcem povedať, že ten chlapec môže robiť čokoľvek a vždy bude na ľade neskutočný a vieš, že dokáže rozhodnúť zápas a celú sériu, pretože je špeciálny hráč, ktorého v tíme potrebuješ.


Ja si myslím, že aj on potreboval takéto veci k tomu, aby bol takto dobrý. Ja som zástanca toho, že nech si každý robí čo chce.

Keď však ideš na ten ľad, tak urob to najviac, čo môžeš. Samozrejme, sú typy hráčov, ktorých to neovplyvňuje, ja osobne by som však takto nemohol fungovať. Je to každého vec a keď odovzdáš na ľade všetko, čo máš, tak s tým nemám problém, vyhlásil obranca Michal Kempný.

VIDEO: Bomby na ledu - Debata o zverejnenom videu Adama Ružičku