V Montreale sú nadšení z prístupu Slafkovského. Po tréningu sa ako jediný učí od uznávaného experta

NHL

autor hetrik.sk

V Montreale sú nadšení z prístupu Slafkovského. Po tréningu sa ako jediný učí od uznávaného experta
Zdroj: X/canadiensmtl, Eric Engels

Juraj Slafkovský sa podľa odborníkov zlepšuje od každého jedného zápasu. Viaceré osobnosti sa zhodli, že je iba otázka času, keď začne strieľať góly a celkovo zlepší aj svoju produktivitu.

Dôležitou časťou vývoja mladého hráča je bezpochyby aj mentálne nastavenie a v tejto oblasti jednotka draftu NHL z roku 2022 zjavne nemá žiadny problém.


Košický rodák pod nesmiernym tlakom médií v Montreale potvrdzuje svoje zdravé sebavedomie počas každého jedného rozhovoru s novinármi. Jednoducho si ide za svojim snom a robí pre to všetko.

Presvedčil nás o tom aj po pondelňajšom tréningu, keď ako jediný hráč Montrealu zostal na ľade ďalších viac ako 35 minút a počúval rady od uznávaného experta Glena Tuckera.

Informoval o tom na sociálnej sieti X novinár Eric Engels z televízie Sportsnet.

Kanadský tím nedávno najal tohto špecialistu na tréning streľby, ktorý má výstižnú prezývku Dr. Shot.


V minulosti mal napríklad na starosti také mená ako Jarome Iginla, Patrice Bergeron, Jack Eichel alebo David Pastrňák. Jeho najnovším učňom je teda slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Je úžasné vidieť silnú pracovnú morálku Juraja Slafkovského, využívajúceho všetky dostupné zdroje Montrealu Canadiens, aby rozvíjal svoju hru, pracoval a učil sa od Glenna "Dr. Shot" Tuckera.

Jedna krátka pripomienka, že Slaf má stále iba 19 rokov, doplnila fanúšikovská stránka Canadiens /r/Habs.