V RTVS zúria smerom k SZĽH: Vysielacie práva pre JOJ Šport majú javiť znaky diskriminácie

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

V RTVS zúria smerom k SZĽH: Vysielacie práva pre JOJ Šport majú javiť znaky diskriminácie

Vedenie slovenského zväzu ľadového hokeja sa nakoniec dohodlo s klubmi na štarte nového ročníka Tipos Extraligy. Jednou z tém boli aj televízie vysielacie práva na ďalší ročník.Kluby mali sľub z RTVS o opcii, ale tá nebola posunutá na APHK a nemohla sa zrealizovať. 

Aby sa neprišlo o finančné benefity pre kluby, zväz sa dohodol s TV JOJ. Komunikovali sme s oboma televíziami a boli by sme radi, ak by urobili dohodu medzi sebou.

Veríme, že hokej v novej sezóne nebude iba na JOJ alebo len RTVS ale na oboch televíziách, reagoval prezident SZĽH Miroslav Šatan.


Predseda Rady RTVS Igor Gallo to prostredníctvom tlačovej správy považuje v slušnej spoločnosti neakceptovateľné

Spôsob, akým SZĽH na čele s Miroslavom Šatanom obrali verejnoprávneho vysielateľa o vysielacie práva na hokejovú extraligu seniorov, je v slušnej spoločnosti neakceptovateľný. Javí znaky netransparentnosti, diskriminácie a podľa záverov viacerých právnych analýz aj možné porušenie príslušnej legislatívy.

Ak by súčasná situácia zostala nezmenená a prenosy zo zápasov našej najvyššej hokejovej súťaže by z obrazoviek RTVS zmizli, zásadným spôsobom to môže ovplyvniť ďalšiu existenciu programovej služby :Šport.

Aj preto rada jednohlasne prijala uznesenie, v ktorom vyzýva vedenie SZĽH, aby prehodnotilo proces pridelenia predmetných vysielacích práv a zaviazala GR RTVS, aby o aktuálnej situácii bezodkladne informoval ministra školstva, pod ktorého gesciu šport patrí a rozhoduje o prideľovaní štátnych financií pre občianske združenie SZĽH, uvádza Igor Gallo.


Podľa Miroslava Laža sa TV JOJ nebráni dohode s RTVS

Televízia JOJ je pre nás kľúčový partner, keďže zmluva s ňou obsahuje aj vysielanie zápasov SHL, reprezentačnej dvadsiatky i osemnástky, zastrešuje teda celý hokej.

Ako však povedal prezident, TV JOJ sa nebráni dohode a obe televízie už medzi sebou rokujú, doplnil generálny sekretár zväzu Miroslav Lažo.

Foto: rtvs.sk