V Trenčíne idú stavať nový štadión, mesto výstavbu konečne schválilo!

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

V Trenčíne idú stavať nový štadión, mesto výstavbu konečne schválilo!

Futbalový klub AS Trenčnín má dôvod na radosť! Na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa schválili podmienky pre výstavbu nové štadióna.

S výstavbou by sa malo na Jar 2016 a predpokladaný termín dokončenia je v roku 2017.

Trencin novy stadion

Klub chce do nového štadióna zainvestovať 10 až 11 miliónov Eur a od štátu dostane 2,4 milióna. Po dokončení bude mať štadión kapacitu 11 000 divákov a bude spĺňať podmienky UEFA pre medzinárodné súťaže.

Primátor Trenčína Richard Rybníček neskrýval nadšenie:

Pred par minutami schvalilo 19 poslancov mestskeho parlamentu navrhy zmluv s futbalovym klubom AS Trencin. Otvorila sa cesta k rekonstrukcii futbaloveho stadiona, ktory bude mat kapacitu 10 500 divakov a verim, ze bude dokonceny na jesen v roku 2017. Dakujem tymto poslancom za podporu a konstruktivnu diskusiu. Je skvele, ze politikarcenie zmizlo a riesia sa konkretne problemy. Lepsie sa dycha a pracuje. Tesim sa na novy futbalovy stadion v Trencine. Zaciatok rekonstrukcie je planovany na jar 2016. Teraz sa rozbehnu pripravne prace na povolovacich dokumentoch. Mam uprimnu radost.

 

Viete prví: poslanci práve schválili zmluvu medzi mestom a futbalovým klubom AS Trenčín. Rekonštrukcia štadióna sa začne na jar 2016.

Posted by Trenčín on  2. červenec 2015