Večný smoliar Maroš Jedlička: Hrozivé prognózy mladého útočníka Colorada Avalanche

NHL

autor hetrik.sk

Večný smoliar Maroš Jedlička: Hrozivé prognózy mladého útočníka Colorada Avalanche

Slovenský hokejista Maroš Jedlička nedohral posledné prípravné stretnutie Colorada Avalanche s Dallasom Stars.

20-ročný útočník si 2. tretine privodil nešťastné zranenie ramena. Najnovšie informácie o zdravotnom stave mladého reprezentanta priniesol v utorok večer novinár z denníka Šport Tomáš Prokop.


Zatiaľ sú žiaľ prvotné informácie zlé. Sezóna Maroša Jedličku je pre zranenie ramena v ohrození. Pritom v kempe Colorada Avalanche očaril, napísal uznávaný novinár na sociálnej sieti X.

Jedlička mal za sebou výbornú prípravu, ktorú si preniesol aj do hlavného kempu Colorada. V ňom patril podľa trénera Jareda Bednara k príjemnému prekvapeniu.

Nejde pritom o jeho prvé vážnejšie zdravotné problémy

V play-off Tipos Extraligy v roku 2022 si v drese Zvolena poranil väzy v kolene a musel absolvovať operáciu. Zranenie ho tak vyradilo z bojov o miestenku na svetový šampionát seniorov.

Trnavský rodák sa však dal relatívne rýchlo do poriadku a v sezóne 2022/23 znovu žiaril. V 39 zápasoch základnej časti Tipos Extraligy nazbieral 35 bodov za 17 gólov a 18 asistencií.

Draftom do NHL prešiel až na tretí pokus, keď si ho v roku 2023 nakoniec z celkového 219. miesta vybrala práve organizácia Colorada Avalanche.

Za morom aktuálne nemá podpísaný nováčikovský kontrakt. O jeho budúcom pôsobisku sa malo rozhodnúť až po hlavnom kempe "Lavín".

V hre malo byť pokračovanie vo Zvolene, prípadne presun na farmu do AHL. V najbližšej dobe môžeme očakávať oficiálne informácie ohľadom zdravotného stavu Maroša Jedličku.

Foto: Twitter/Colorado Avalanche