Vedenie KHL vydalo vyhlásenie k účasti Slovana Bratislava v ďalšej sezóne!

KHL

autor hetrik.sk

Vedenie KHL vydalo vyhlásenie k účasti Slovana Bratislava v ďalšej sezóne!

Ešte pár dní dozadu to vyzeralo, že Slovan Bratislava definitívne zostáva v KHL. Belasí mali zohnať nového sponzora z Česka, ktorý mal okrem financovania klubu splatiť aj dlhy z minulosti.

Teraz si to však mal nakoniec rozmyslieť pre príliš veľké náklady. Vedenie súťaže dnes na Twitteri vydalo oficiálne vyhlásenie.

Vedenie KHL bolo v kontakte so Slovanom Bratislava o jeho klubovej účasti v ďalšom ročníku súťaže. Viceprezident klubu Juraj Široký mladší nás viac ako raz ubezpečil, že klub nájde investora a budú v súťaži pokračovať. To sa však nestalo.

V tom istom čase boli predchádzajúci sponzori pripravaní pokračovať vo financovaní klubu,  nie však dlhov, ktoré vznikli v dôsledku neefektívneho manažmentu.

Dlhy, ktoré sa postupe nahromadili blokujú príchod nových investorov. Klub aktuálne nemá finančne zabezpečenú účasť v ďalšom ročníku 2019/20.

Liga bude pokračovať v kontakte s účastníkmi, aby sa tento problém vyriešil. Kalendár nového ročníka sa vytvorí v dvoch verziach, so Slovanom a bez neho.

TIP: Podarí sa našim hokejistom zdolať v dôležitom zápase na MS 2019 Nemecko? Tipnite so skvelými kurzami a získajte Bonus.