Veľká pocta pre Hossu! Legenda Bobby Hull: Keby som hrával s Mariánom, tak dám 50 gólov a ani nepotrebujem hokejku!

NHL

Veľká pocta pre Hossu! Legenda Bobby Hull: Keby som hrával s Mariánom, tak dám 50 gólov a ani nepotrebujem hokejku!

Marián Hossa je obrovská hokejová osobnosť nielen na Slovensku, ale aj za morom.

Do 500 gólovej hranice mu chýba už iba 6 presných zásahov, čo ho zaradí k dvojke Stan Mikita a Peter Bondra. V histórii NHL sa tak stane iba 44. hráčom, ktorý dosiahol túto métu. To už o niečom svedčí.

 Bobby Hull Marian Hossa

V poslednú dobu síce nedáva tak veľa gólov ako tomu bolo v minulosti, no podľa jeho slov už strieľanie gólov nie je jeho prvoradou úlohou.

Počas svojej zámorskej kariéry zažil osem sezón, v ktorých nastrieľal minimálne tridsať gólov a sú medzi nimi aj tri štyridsaťgólové.

Moja sezóna už ale nie je len o strieľaní gólov. Som rád, že telo ešte drží pokope. V mužstve mám trochu iné úlohy, no gólov by mohlo byť trochu viac. , povedal Marián pre NHL.com

Na adresu nášho najlepšieho hokejistu sa vyjadrila aj legenda Bobby Hull:

Žiadny hokejista nepracuje tak tvrdo ako práve Marián Hossa. Niekedy si hovorím, že by nemal tak makať v defenzíve, potom sa unaví a nemá toľko síl, aby dostal puk do bránky. Ale on je naozaj unikát, môže nastúpiť s kýmkoľvek a vždy to klape.

Keby som hrával s Mariánom, tak dám päťdesiat gólov a ani k tomu nepotrebujem hokejku! Nastupoval by som s ním naozaj rád. On by všetko rozbehol a ja by som to dokončil...  ,zavtipkoval si autor 610 gólov v NHL.

Ďalšia legenda Denis Savard to vidí podobne:

Nikdy som nevidel hráča, ktorý sa vracia s takou urputnosťou, ako on. Som presvedčený, že tí mladší si to dobre všímajú a snažia sa to robiť po ňom. Keby sa tak tvrdo nevenoval defenzíve, pokojne už mohol mať 650 gólov.