VIDEO: Brazílska polícia surovo bila fanúšikov Argentíny. Nahnevaný Messi odišiel do šatne

Iné

autor hetrik.sk

VIDEO: Brazílska polícia surovo bila fanúšikov Argentíny. Nahnevaný Messi odišiel do šatne
Zdroj: X/Igor Rodrigues

V rámci nočného kvalifikačného zápasu Majstovstiev sveta vo futbale 2026 medzi Brazíliou a Argentínou došlo k vážnym nepokojom, ktoré zatienili toto prestížne stretnutie.

V samom úvode na slávnom štadióne Maracana zasiahla polícia proti fanúšikom, najmä tým z Argentíny, čo vyvolalo veľké pobúrenie medzi hráčmi hostí. Kapitán Lionel Messi sa s tímom rozhodol odísť do šatne.


Podľa záberov, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach a boli potvrdené vyjadreniami hráčov, došlo k použitiu obuškov proti argentínskym priaznivcom.

Lionel Messi po zápase vyjadril svoje rozhorčenie nad tým, ako polícia zaobchádzala s ľuďmi, vrátane rodinných príslušníkov niektorých hráčov.

Veľké víťazstvo na Maracane, ktoré v Brazílii poznačil útok na Argentínčanov. Toto sa nedá tolerovať, je to šialené a musí to teraz skončiť!!, napísala hviezda Interu Miami na Instagrame.


Zápas nakoniec skončil víťazstvom Argentíny 1:0, vďaka gólu Nicolása Otamendiho. Messi, ktorý mal počas zápasu problémy so stehenným svalom, bol neskôr nahradený Ángelom Di Maríom.

Brazília dohrávala v oslabení po vylúčení Joelintona. Pre domácich ide o vôbec historicky prvú domácu prehru v kvalifikácii MS.