VIDEO: Hviezdny Kevin De Bruyne hovorí na tlačovke o tíme Slovenska

EURO 2024

autor hetrik.sk

VIDEO: Hviezdny Kevin De Bruyne hovorí na tlačovke o tíme Slovenska
Zdroj: Youtube/BeanymanSports, Instagram/sfzofficial

Slovenskí futbalisti nastúpia už v pondelok vo Frankfurte na svoj úvodný zápas Majstrovstiev Európy 2024 proti Belgicku.

Na nedeľňajšej tlačovej konferencii hovoril o našom tíme aj hviezdny líder súpera Kevin De Bruyne.


Videli sme nejaké videá zo zápasov Slovenska, hrajú štýlom 4-3-3. Ich tréner je niekto, kto má veľa spoločného so Sarrim a hrajú podobným štýlom, ak nie rovnakým. Sú poriadne agresívni, tlačia do vysokého napádania, ich traja záložníci sú pomerne vysoko a snažia sa tlačiť dopredu so zvyškom mužstva.

Chcú hrať dobrý futbal. Podľa môjho názoru sa budú snažiť o niečo podobné aj zajtra. Práve tento spôsob ich dostal cez na EURO cez kvalifikáciu, v ktorej hrali proti Portugalsku a ďalším kvalitným tímom. 

Ich najväčšia snaha vychádzať zo stredu poľa. Sú to hráči, ktorí držia ich hru, keď sú pri lopte alebo bez nej. Majú tiež dobrých obrancov a rovnako tak niekoľko dobrých krídelníkov.

Ich útočník behá ako zviera. Viem, čo od nich môžeme očakávať, no máme pred nimi veľký rešpekt. Zajtra potrebujeme byť v čo možno najlepšom rozpoložení, uviedol 32-ročný stredopoliar Manchestru City.