NHL

autor hetrik.sk

Zdroj: Instagram/Canadiens de Montréal

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský bodoval v siedmom zápase NHL za sebou, dokázal to ako prvý tínedžer v histórii Montrealu Canadiens.

19-ročný útočník sa počas nočného súboja s New Yorkom Rangers najskôr presadil v 37. minúte, keď po parádnej strele znížil vedenie domácich na rozdiel dvoch gólov.

V tretej tretine potom pridal k presnému zásahu aj jednu asistenciu. Mladý Košičan v elitnej formácii hostí odohral na ľade v Madison Square Garden 19 minút a 59 sekúnd.

Na víťazstvo to však nakoniec nestačilo, z triumfu 7:4 sa radovali domáci hokejisti.

Slafkovský v posledných siedmich zápasoch nazbieral úžasných 11 bodov za 6 gólov a 5 asistencií. Celkovo má 29 bodov v 54 dueloch (12G, 17A).