NHL

autor hetrik.sk

Zdroj: X/Sportsnet

Podľa expertov odohral Juraj Slafkovský v noci z piatka na sobotu jeden z najlepších zápasov v kariére NHL.

Medzi strelcov sa síce nezapísal, na ľade však bol pri oboch góloch Montrealu, blízko k presnému zásahu bol aj v nájazdoch.

Pri vyrovnávajúcom góle na 2:2 z 3. tretiny si pripísal asistenciu, keď krásnou prihrávkou našiel Colea Caufielda.

19-ročný Košičan sa mohol stať hrdinom aj v rozhodujúcej nájazdovej lotérii. Brankára Blackwooda ukážkovo oklamal, no puk mu odskočil v najmenej vhodnú dobu.

Slafkovský odohral proti "žralokom" celkovo 19 minút a 44 sekúnd, čo je nové kariérne maximum. Montreal sa nakoniec radoval z triumfu 3:2 po nájazdoch.

Rastúcu forma jednotky draftu z roku 2022 je evidentná, o čom svedčia aj štatistiky. V posledných piatich dueloch zaznamenal štyri kanadské body.