VIDEO: Polícia chytila fanúšikov Trnavy, ktorí napadli starších manželov

Fortuna Liga

VIDEO: Polícia chytila fanúšikov Trnavy, ktorí napadli starších manželov

Skupina fanúšikov Spartaka Trnava, ktorá cez víkend cestovala na zápas Fortuna Ligy do Dunajskej Stredy má veľký problém.

Polícií sa ich podarilo zadržať po tom, ako prapadli manželský pár a ukradli im šály DAC. Polícia zverejnila zábery zo zatýkania aj s popisom celej situácie.

Policajti z Dunajskej Stredy obvinili šesticu kamarátov, prívržencov trnavského futbalového klubu za to, že prepadli posádku manželov a ich známeho počas presunu na futbal medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a Spartak Trnava.

Celý incident sa odohral pred nedeľným futbalovým zápasom pri motorkárskej dráhe, pred mestom Dunajská Streda. Traja Trnavčania a ich traja kamaráti z okr. Piešťany išli na aute Volkswagen Trasporter, keď jeden z nich vykríkol „zastav šály“. Auto odstavili a s kuklami na hlavách zablokovali prichádzajúce auto.

Jeden z nich začal búchať po kapote a ďalšiemu sa podarilo otvoriť zadné dvere spolujazdca a vytrhnúť 51 ročnému mužovi šál s nápisom DAC. Vzápätí otvorili aj predné dvere a šál sa snažili ukradnúť aj 61 ročnému spolujadcovi. Ten sa bránil a nakoniec ho jeden z mladíkov fyzicky napadol.

Po údere do tváre ho premohol a šál mu zobral. Manželke, ktorá auta Opel Corsa šoférovala, sa našťastie nič nestalo. Okradnutý fanúšikovia vyhľadali v meste policajnú hliadku a všetko nahlásili. KAMARÁTI SKONČILI V CELE Policajti ihneď zakročili, skupinu mladých mužov obmedzili na osobnej slobode a umiestnili štyroch z nich do cely policajného zaistenia.

Šálové lupy im zaistili a vrátili pôvodným majiteľom. Vyšetrovateľ obvinil dvoch 19 ročných mladých mužov z Trnavy a Vrbového zo zločinu lúpeže. Obvinení sú z prečinu krádeže aj ďalšie 4 osoby, dvaja 20 roční Trnavčania a dve mladistvé osoby vo veku 16 a 17 rokov z okr. Piešťany. Polícia ich stíha za trestnú činnosť na slobode.