VIDEO: Reakcie sklamaných mladíkov po zrušení MS Juniorov

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

VIDEO: Reakcie sklamaných mladíkov po zrušení MS Juniorov

Veľké sklamanie bolo vidieť na tvárach našich mladých hokejistov po zrušení Majstrovstiev Sveta Juniorov.

Pozrite si reakcie Juraja Slafkovského, Šimona Nemca a Šimona Latkóczyho.

Juraj Slafkovský: Situácia zašla až priďaleko, tento krok bol asi nevyhnutný. Dalo sa to zmeniť ešte niekde na začiatku, ale to je vec organizátora a ja to nezmením. Sme neskutočná partia, ešte som sa asi nikdy na žiadnom turnaji s takouto skupinou ľudí nestretol. Som veľmi rád, že som súčasťou tímu. No a bublina… Bola taká špeciálna, keď ľudia môžu chodiť medzi nami je to zaujímavé. Ale ako som povedal, nezmením to, je to vec organizátora. Všetci vidíme, ako to dopadlo.

Šimon Nemec: Prijal som to veľmi ťažko, rovnako ako každý z hráčov či realizačného tímu. Boli sme veľmi ambiciózni. Prvé zápasy ukázali, že môžeme zamiešať kartami, ale nebolo nám to umožnené. Ani sa to nedá nazvať bublinou. Každý si mohol robiť čo chcel. Nie je možné, aby ľudia medzi nami chodili a mali tam aj svadbu. Nebolo to zvládnuté od organizátorov. Robili sme všetko pre to, aby sme to dodržali a zatiaľ sme neboli nikto pozitívni. Chudáci chalani ročníka 2002, posledné mládežnícke majstrovstvá sveta a dopadne to takto zle. Tím mal veľkú úroveň na ľade aj mimo neho. Boli sme veľmi dobrá partia a niečo by sme dosiahli.

Šimon Latkóczy: Som veľmi prekvapený z tohto rozhodnutia. Mám v sebe všetky druhy emócií, neviem, či je to sklamanie, hnev… Nechápem, ako sa to mohlo stať. Takto zorganizovať jeden z najpopulárnejších a najväčších turnajov. Toto ide za organizátormi. Som len vďačný, že som tu mohol byť aspoň týchto pár dní. Slovenský zväz všetko zariadil fantasticky, veľmi som si to užil, mrzí to o to viac. V tento tím som veril ako v žiaden iný. V každom zápase sme dokázali potrápiť súpera, veril som, že zdoláme Rusov a potom zabojujeme o medaily. Nechcel som to predtým hovoriť, ale veril som. Medaila boja môj cieľ. Naozaj nechápem, neviem čo viac povedať. Mal to byť turnaj, ktorý ukončí mládežnicke pôsobenie. Keď to takto skončí, to nikto nechce. Som veľmi sklamaný, že sa to tu takto zorganizovalo. Pritom COVID bol aj minulý rok a vedeli to vyriešiť a bol ešte vážnejší. Tento rok proste zlyhali organizátori.