VIDEO: Tréner Weiss st. vracia úder. Ostrá reakcia na vyjadrenia Francesca Calzonu

Slovensko

autor hetrik.sk

VIDEO: Tréner Weiss st. vracia úder. Ostrá reakcia na vyjadrenia Francesca Calzonu
Zdroj: Youtube/ŠK Slovan Bratislava, Futbalnet TV

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. sa na utorňajšej tlačovke pred štartom novej sezóny 2024/25 rozhodol reagovať na vyjadrenie Francesca Calzonu po príchode z Majstrovstiev Európy.

55-ročný Talian sa pred týždňom ostro pustil do viacerých osobností slovenského futbalu, ktoré ho mali kritizovať. Reč padla aj na tému Róberta Maka.


Mojou povinnosťou je chrániť si svojho syna, mojich hráčov a ľudí v klube, kde pracujem. A preto by som sa rád vrátil k reprezentácii.

Chcem pogratulovať hráčom za vynikajúce výkony. Rukopis Calzonu bol očividný, to som povedal už dávno.

Hráči hrali výborne, takticky boli pripravení výborne. Nemusí však urážať nás všetkých, ktorí sme pracovali v slovenskom futbale predtým, a nemusí spomínať "medzi riadkami" ľudí, ktorí urobili pre náš futbal ešte viac ako on.

Gratulujem mu, podal dobrý výkon, ale nemusí urážať všetkých slovanistov a spomínať ich na tlačovke, kde sa mali všetci radovať z toho, ako príde reprezentácia s úsmevom a nie kritizovať nás, ktorí sme robili v slovenskom futbale.


Ak by Mak nedal gól s Islandom, tak by ani on možno nesedel na tej lavičke. Nech si váži ľudí, ktorí robia tu.

Ak by prišiel, rád si s ním vypijem kávu a podám ruku. Ale aby urážal všetkých bývalých hráčov a momentálnych trénerov, moju rodinu. My sme sa tiež snažili niečo pre futbal urobiť, urobil som aj veľa chýb.

Povedať o Makovi, že Mak nestojí ani za reč. To uráža Roba Maka, ktorý pre neho urobil v kvalifikácii veľa, dal rozhodujúci gól, aj keď nebol v základe. Povedal si iba svoj názor, pretože letel niekoľko tisíc kilometrov.

Otvoril si ústa a pritom nepovedal nič zlé na trénera ani vedenie SFZ. Je to dnes náš hráč a je moja povinnosť si ho chrániť. Je to stále výborný futbalista a chlapec.


Rovnako tak aj môj syn, Vittek, Ján Mucha a moja rodina. My sme mu nič neurobili. Pred ME som povedal, že jeho rukopis je očividný.

To, že odvolal Vlada, ktorému skoro prasklo srdce a aj mne, beriem. Bolo to jeho rozhodnutie. Vyšlo mu to a nikto teraz nemôže nič povedať. EURO sa podarilo, hráči boli lepší ako Anglicko a ďalšie mužstvá v skupine, za čo im úprimne gratulujem.

Tiež som si myslel po MS, že som najmúdrejší tréner na svete a opak bol pravdou. Ešte som sa musel veľa učiť. Prajem mu, aby sa mu darilo pri reprezentácii, ale budem si chrániť svoju rodinu a hráčov, vyhlásil Vladimír Weiss starší na tlačovej konferencii Slovana Bratislava.

VIDEO: Slová Vladimíra Weissa st. smerom k Francescovi Calzonovi