VIDEO: Tublatanka zložila novú hokejovú hymnu Slovenska pre MS 2024

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

VIDEO: Tublatanka zložila novú hokejovú hymnu Slovenska pre MS 2024
Zdroj: Youtube/Tublatanka video

Pred štartom Majstrovstiev sveta v hokeji uzrie každoročne svetlo sveta niekoľko nových songov, ktoré sa snažia zaujať fanúšikov.

Inak tomu nie je ani tentoraz. Pozrite si novú skladbu s názvom "Súboj víťazov", ktorú aktuálne zverejnila skupina Tublatanka.


Čo myslíte, podaril sa Martinovi Ďurindovi vytvoriť nový hit? Skladbu budeme pravdepodobne počuť aj na štadióne v Ostrave.

Niekoľkokrát som na zväze pieseň pustil z reproduktora, aby si ju členovia vypočuli. Ukázal som k nej jej športový text, ktorý povzbudzuje našich reprezentantov. Keď sme sa bavili o tejto piesni, tak pána Šatana napadla myšlienka, že by bolo vhodné, aby v piesni bol aj typický zvuk Slovenska.

Vtedy sme si všetci položili otázku, čo je vlastne typický zvuk našej krajiny. A všetkých nás hneď napadlo, že typickým zvukom je fujara. Potešilo nás to, že sme sa na tom hneď zhodli. A tak sme zvuk fujary zapracovali do piesne, reaguje Maťo Ďurinda.


Z refrénu piesne pripravila kapela aj 30-sekundový takzvaný Gól song, ktorý sa začína fujarou aj s fanúšikovským skandovaním "Slovensko". Je určený na použitie na štadióne, keď slovenskí hokejisti strelia gól.

Asi najznámejšou a najobľúbenejšou skladbou slovenských fanúšikov je stále bezpochyby "Nech Bože dá" od Milana Špaňa. Našich hokejistov sprevádza už od roku 2001.

VIDEOKLIP: Tublatanka - Súboj víťazov