Vieme, kto mal ponúkať úplatok brankárovi Ružomberka pred zápasom s Trnavou. On tvrdí, že sa jedná o omyl!

Fortuna Liga

Vieme, kto mal ponúkať úplatok brankárovi Ružomberka pred zápasom s Trnavou. On tvrdí, že sa jedná o omyl!

Dnešnou témou čislo jeden na Slovensku je údajná snaha podplatiť minimáln jeden zápas v našej najvyššej súťaži. Presnejšie ide o duel Ružomberka s Trnavou.

Za 5000 eur mal hráč zabezpečiť, že domáci nevyhrajú. K tomu mu bolo povedané, že sa jedná iba o poistku a aj tak je všetko už dopredu dohodnuté. 

Peniaze mu mali byť odovzdané na čerpacej stanici, hráč to však odmietol a všetko nahlásil, čo spustilo veľké vyšetrovanie najskôr v klube, potom v SFZ a nakoniec na polícii. Zápas vtedy naozaj skončil bezgólovou remízou 0:0. 

Pre zaujímavosť, dva mesiace pred koncom súťaže vyhral Spartak iba 3 zápasy. Raz proti Slovanu po červenej karte Čavriča, ktorú mu disciplinárka nakoniec zrušila. Ďalší triumf bol doma proti Ružomberku a na záver duel s Dunajskou Stredou, v ktorom padli 3 červené karty a rozhodla penalta.

Po medializovaní sa na povrch dostali už aj konkrétne mená.

Údajným úplatkárom je bývalý futbalový predseda Senca Daniel Bartko a hráčom Ružomberka, ktorý to odmietol a náhlásil je brankár Matúš Macík.

Bartko sa mal s Macíkom stretnúť na čerpacej stanici, kde mu ponúkol spomínaných päťtisíc eur.

Hráč to údajne odmietol a pokus o uplácanie oznámil vedeniu MFK Ružomberok. Klub následne upovedomil Slovenský futbalový zväz, ktorý celú záležitosť nahlásil polícii.

Bartko pre TV Markíza potvrdil, že sa s Macíkom síce na čerpacej stanici stretol, ale iba preto, že ho lanáril do zahraničného klubu. Nemenovaný manažér ho podľa jeho slov poprosil, či by mu nevedel odporučiť nejakého mladého brankára. 

Bartko tvrdí, že brankár Ružomberka ho asi zle pochopil, keď mu na záver rozhovoru povedal, že "dúfa, že Ružomberok nad Trnavou vyhrá, lebo ma natipovanú jednotku. , napísal k téme portál tvnoviny.sk.