Vladimír Weiss ml. dostal trest za finále pohára. Disciplinárka rozhodla aj o zápase DAC - Slovan

Fortuna Liga

autor hetrik.sk

Vladimír Weiss ml. dostal trest za finále pohára. Disciplinárka rozhodla aj o zápase DAC - Slovan

Disciplinárna komisia slovenského futbalového zväzu v piatok informovala vo svojej správe o najnovších rozhodnutiach.

Zaoberať sa musela aj kľúčovým duelom medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava, po ktorom sa hostia po zisku troch bodov priblížili k titulu vo Fortuna Lige.


Pokuta pre Dunajskú Stredu 4 tisíc eur: Vulgárne pokriky na adresu súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti, použitie pyrotechniky a vhadzovanie predmetov na hraciu plochu a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia pyrotechniky).

Pokuta pre Slovan Bratislava 5 tisíc eur: Vulgárne pokriky na adresu súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti a použitie pyrotechniky.

Opätovne upozorňujeme futbalové kluby, že ak uložené sankcie neodradia ich fanúšikov od neustále opakujúceho sa urážlivého správania,

DK SFZ bude pri svojom rozhodovaní pravidelne aplikovať aj menej „profutbalové riešenia“, v rámci ktorých pristúpi k uzatváraniu sektorov, či štadiónov, k čomu doteraz zo strany DK SFZ prišlo len ojedinele a výnimočne, píše sa v stanovisku disciplinárnej komisie SFZ.


Trest spoznal aj Vladimír Weiss mladší za svoje správanie počas finále Slovnaft Cupu medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava.

Za hrubé nešportové prejavy (hodenie plastovej fľaše smerom k asistentovi trénera v útrobách štadióna) počas polčasovej prestávky musí kapitán belasých zaplatiť pokutu 2 tisíc eur.

Foto: Instagram/ŠK Slovan Bratislava