Vladimír Weiss ml. naložil trénerovi Slovenska, Hamšík ho sklamal: Calzona má šťastie, že je slabá skupina!

Slovensko

autor hetrik.sk

Vladimír Weiss ml. naložil trénerovi Slovenska, Hamšík ho sklamal: Calzona má šťastie, že je slabá skupina!

Kapitán Slovana Bratislava Vladimír Weiss mladší napriek nesporným kvalitám pravidelne chýba v nomináciach reprezentačného trénera Francesca Calzonu. V najbližšej dobe sa to však takmer s istotou nezmení.

33-ročný krídelník najskôr nesedel Talianovi do koncepcie, neskôr ho nenominoval z technicko-taktických dôvodov.


Počas júnového reprezentačného zrazu mal Vladimír Weiss mladší údajne dostať šancu, no nepáčil sa mu spôsob komunikácie.

Ostrá reakcia kapitána belasých voči trénerovi Slovenska, sklamal ho aj dlhoročný spoluhráč Marek Hamšík

Celú dobu som bol ticho a jeho rozhodnutia akceptoval. Ale aby si tu niekto volal cez FaceTime, to má akože byť prístup reprezentačného trénera? Absolútny nerešpekt, veď má dostatok času sa s hráčmi stretávať osobne.

Ja nie som 18-ročný chlapec, ktorého pozvali prvý raz. Nesúhlasia s tým aj iní, len sa k tomu nevyjadrujú verejne. Ešte viac ma mrzí, že iniciatíva nešla ani od Mareka Hamšíka, cez ktorého mohla byť situácia vyriešená v sekunde. Ale žiadna snaha, vyhlásil Weiss ml. pre tvnoviny.sk

Návrat v budúcnosti nevylučuje, nie však pod Calzonom

Vedia aký som, chceli to využiť. Calzona si číta každý článok, vie všetko o všetkých. Bolo to vopred nachystané a nikto ma nepresvedčí o opaku.Tento názor nemám iba ja.

Ak ma niekedy povolá iný tréner, vrátim sa s nadšením. Možno už za zápas nespravím 10 bicyklov a nedám troje jasle, no myslím, že repre ešte mám čo ponúknuť, doplnil v najnovšom rozhovore.

Taliansky tréner má šťastie na skupinu

Postup im naozaj prajem. Skupina je dobre rozohraná a pre Calzonove šťastie taká slabá, že nepostúpiť by znamenalo veľký neúspech. Ak má jeho prítomnosť slovenskému futbalu dlhodobo pomôcť, tak okej, ale zatiaľ o tom presvedčený nie som.

Jeho otec by bol najlepším adeptom na post reprezentačného trénera

Je najskúsenejší, najúspešnejší, možno by mal byť aj prezidentom zväzu. Ale taká funkcia by ho určite nudila. Či by vzal rolu repre trénera? Netrúfam si odpovedať.

Kováčik ho oslovil v čase, keď nemohol zo Slovana odísť. A dobre to vedel. No keď sa v lete 2022 so Slovanom najprv nedohodli a Tarkovič deň na to skončil, nikto zo zväzu sa mu neozval.

Potom „Hamšo“ Kováčikovi cez hlasovku odporučil trénera, ktorý v živote nešéfoval áčku a my z neho urobíme reprezentačného. To je také slovenské, dodal Weiss ml. pre tvnoviny.sk

Kompletný článok s Vladimírom Weissom mladším o jeho kariére, problémoch, reprezentácii si môžete pozrieť TU.

Foto: Instagram/mrfrancescocalzonaofficial, skslovan.com