Vladimír Weiss pogratuloval Calzonovi k úspechu. Kucka by mal byť Futbalistom roka na Slovensku

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Vladimír Weiss pogratuloval Calzonovi k úspechu. Kucka by mal byť Futbalistom roka na Slovensku
Zdroj: rtvs.sk

Slovan Bratislava si po štvrtkovom zápase na Faerských ostrovoch zabezpečil postup do jarnej časti Konferenčnej ligy UEFA.

Hlavnou postavou pri víťazstve 2:1 nad Klaksvíkom bol dvojgólový Juraj Kucka, ktorého po zápase vychválil aj tréner Vladimír Weiss starší.


Hneď som mu povedal: "Calzona, poď sem!" Vyobjímal som ho. Všetko v rámci srandy. Gratulujem aj reprezentácii k postupu na EURO, začal kouč belasých v pozápasovom rozhovore pre RTVS.

Zaslúži si titul v ankete Futbalista roka na Slovensku

Je to obdivuhodné. V júli bude mať tuším 37 rokov. Jeho výkony v reprezentácii aj u nás v Slovane boli fantastické. Pre mňa je to futbalista roka. Za to, čo predviedol v národnom mužstve. Nikdy nebol tak vysoko docenený, ale podľa mňa by si to tento rok zaslúžil.


Samozrejme, že sú tam Škriniar, Dúbravka, Hancko, ale Kuco mal asi najlepšiu sezónu, čo som ho videl. Keď k nám prišiel, nemal požadovanú kondíciu, aj on to vedel, ale za mesiac či dva nabral fazónu a ťahá nás.

Už dva roky podáva skvelé výkony. Hádam bude hrať ešte dlho, pretože jeho telo je ako „Romulus a Remus“, dodal Weiss na adresu Kucku.

Pochvala aj pre reprezentáciu Slovenska

Reprezentácii gratulujem k postupu na EURO. Mrzí ma môj syn, ale bol tam vidieť očividne rukopis Calzonu. Ak mám byť úprimný, ako tréner a kolega ho musím pochváliť.