Vladimír Weiss st. o nastupujúcej generácii trénerov: Pokiaľ budem vládať, budem robiť

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Vladimír Weiss st. o nastupujúcej generácii trénerov: Pokiaľ budem vládať, budem robiť
Zdroj: Youtube/ŠK Slovan Bratislava

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké Ligy s Ružomberkom 2:2, čím ukončili desaťzápasovú sériu ligových víťazstiev.

Tréner domácich Vladimír Weiss st. po deľbe bodov vyhlásil, že hráčom nebude nič vyčítať, keďže bojovali. Zároveň však priznal, že sa netrafil do počiatočnej zostavy s Malikom Abubakarim a Ninom Marcellim.


K zmenám však muselo dôjsť, viacero hráčov bolo unavených po štvrtkovom stretnutí Konferenčnej ligy na Faerských ostrovoch.

Včera na tréningu niektorí sotva ťahali nohy za sebou. Z tohto pohľadu klobúk dole pred Kuckom, Kankavom, Bajričom, Čavričom. Vážim si, že tí hráči hrali vonku a dnes aj doma, reagoval tréner belasých na pozápasovej tlačovke.

Proti skúsenému koučovi tentoraz sedel na lavičke hostí jeho bývalý zverenec Ondřej Smetana. Ako teda vníma skutočnosť, že pribúdajú konfrontácie proti mladým trénerom?

Človek si myslí, že má stále ako tréner 40 rokov. Chuť máte, ale samozrejme vek sa nedá zastaviť. To je asi tá jediná spravodlivosť v živote. Som rád, že sú tu Ondro, ako aj ostatní: Ján Kozák, Šoltis.


Je to prirodzené. Tak ako som ja ako mladý tréner začínal, tak teraz ide nová generácia. Myslím však, že mám ešte čo mužstvu a klubu dať. Pokiaľ budem vládať, tak dovtedy budem robiť. Pokiaľ tu bude so mnou spokojnosť.

Je to normálne a tak to je, každý raz začína. Ostatní mladí tréneri už aj niečo dokázali. Ako napríklad Ján Kozák či Michal Gašparík. Tá generácia vás raz prirodzene vytlačí. Ešte im to však nedarujem tak ľahko a budem bojovať, dodal s úsmevom tréner Slovana.

Jeden z najúspešnejších trénerov na Slovensku sa tak zrejme do dôchodku tak skoro nechystá.