Vladimír Weiss st. po zápase s Lille: Málokto čakal bod, ja som veril vo výhru. Vieme hrať ešte lepšie

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Vladimír Weiss st. po zápase s Lille: Málokto čakal bod, ja som veril vo výhru. Vieme hrať ešte lepšie

Futbalisti Slovana Bratislava uhrali vo štvrtok večer na zaplnenom Tehelnom poli fantastickú remízu s LOSC Lille.

Vďaka zisku bodu sa tak ešte výraznejšie priblížili k postupu do jarnej časti vyraďovacích bojov Konferenčnej ligy UEFA.


S výkonom svojich zverencov bol po stretnutí spokojný aj tréner Vladimír Weiss starší.

Nino Marcelli nesklamal, pri troche šťastia sa mohlo vyhrať, hrať sa dá ešte lepšie

Bol to z našej strany fantastický zápas proti vynikajúcemu súperovi. Na lopte boli veľmi silní, čo nás stálo veľké množstvo síl.

Boli sme v stave, keď malo päť hráčov virózu, išli hrať prakticky nevyliečení. Nakoniec nám to vyšlo. Myslím, že sme mali aj viac čistých gólových šancí, či už šanca Strelca alebo jasná penalta.

Hráčom som cez prestávku hovoril, aby boli trpezliví. Druhý polčas sme hrali výborne. Aj keď sme najskôr dostali gól, potom prišli výborné akcie a zaslúžene sme vyrovnali vo fantastickej atmosfére.

Ďakujem ľudom za podporu, bez nich by to išlo ťažšie. Čavrič znovu ukázal svoju genialitu. Nastúpil chorý, išli sme do rizika, chcel však hrať.


Strelec mal šancu zápasu, rovnako tak aj brvno, hlavička. Mali sme teda na 2-3 góly. Remíza je zaslúžená a pri troche šťastia sme mohli vyhrať. Vypracovať si gólové šance proti Lille nie je jednoduché a my sme to dokázali.

Nino Marcelli je veľký prísľub pre nás aj pre slovenský futbal. Dobre pracuje a toto je pre neho najlepšia škola. Mal aj pološancu, mal to trochu lepšie obaliť. Bol aktívny a odpracoval aj dozadu vynikajúco, som teda spokojný.

Získali sme bod, ktorý málokto čakal. Ja som veril, že môžeme aj vyhrať. Škoda, že sme neboli úplne všetci hráč fit.

Všetci boli dá sa povedať na svojom limite, hrať však vieme ešte lepšie. Aj tak však klobúk dole pred hráčmi, že v takejto situácii dokázali hrať s Lille, reagoval Weiss st. v pozápasovom rozhovore pre RTVS.

Foto: rtvs.sk