Vladimír Weiss st. pred úvodným zápasom v Konferenčnej lige: Klaksvík nie sú rybári. Nastúpi kapitán?

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Vladimír Weiss st. pred úvodným zápasom v Konferenčnej lige: Klaksvík nie sú rybári. Nastúpi kapitán?

Vo štvrtok 21. septembra od 21.00h nastúpia futbalisti Slovana Bratislava na úvodný duel A-skupiny Konferenčnej ligy UEFA proti KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov.

Proti súperovi, ktorý v kvalifikačných kolách šokoval futbalovú Európu to na Tehelnom poli nebudú mať belasí jednoduché.


Stretnutie by malo sledovať v Bratislave 12-14 tisíc divákov. V televízii ho bude vysielať RTVS Šport.

Tréner Vladimír Weiss starší avizuje, že sa nejedná o rybárov. Na tlačovke sa vyjadril aj k aktuálnej situácii v tíme a tiež podpore fanúšikov

Slovan má nedobrú skúsenosť s Klaksvíkom. Zajtra to bude iný zápas, iný súper. Hrali samozrejme výborne v Lige Majstrov, vyradili Ferencváros.

Každé mužstvo, ktoré je v skupine musí niečo vedieť. Musíme hrať lepšie ako v poslednom pohárovom zápase. Rovnako tak ako aj v ligovom zápase, aj keď sme v Dunajskej Strede nehrali zle, no prehrali sme.

Po tréningu v Šamoríne sa rozhodne o zostave a verím, že bude úspešná v určite nie jednoduchom zápase. Ľahký súper už dnes neexistuje.

V tíme sú všetci hráči zdraví, 22 hráčov je zajtra pripravených nastúpiť plus traja brankári. Po prvýkrát máme všetkých hráčov k dispozícii, čo je fajn.

Vlado Weiss ml. trénuje s mužstvom v plnej záťaži štyri dni, takže určite nebude pripravený na 90 minút. Uvidíme, či pôjde od začiatku alebo v priebehu zápasu.

Fanúšik má právo na kritiku alebo svoj názor. Futbal robíme aj pre tých nespokojných, ale aj pre tých, ktorí v poslednom čase chodia s rodinami a zapĺňajú štadión.

Verím, že zajtra podáme dobrý výkon, bude dobrý Slovan. Ja si ctím aj mladých chlapcov, treba však povzbudzovať mužstvo aj v kritickej situácii.

Tu sa nezboril svet, prehrali sme v Dunajskej Strede a po zlom výkone sme vypadli z Európskej Ligy.

Máme všetko pred sebou, aj ligu aj poháre. Verím, že zajtra budú všetci fandiť a podáme taký výkon, aby nám ľudia znovu tlieskali v domácom prostredí.

Chcem vyhrať, treba však rešpektovať aj súpera. Je to silné mužstvo aj mentálne, musíme byť koncentrovaní a ukázať svoju kvalitu. Som presvedčený, že ju máme väčšiu, pokiaľ podáme to, čo vieme.

Určite to nie sú rybári, sú to profesionálni hráči. Samozrejme, v krajine s takým počtom obyvateľov a 10 člennej lige nájsť toľko futbalistov je neuveriteľné, kam sa prebojovali.

Príbeh je pre nich krásny a pre nás inšpirujúci, že čo sa všetko dá dokázať v skromnejších podmienkach. My snívame o Lige Majstrov, k tomu však musíme ešte veľa pracovať.

Foto: Youtube/ŠK Slovan Bratislava