Vo Fínsku ho odsúdili za znásilnenie, v NHL ho nechcú. Hokejový talent smeruje na Slovensko

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Vo Fínsku ho odsúdili za znásilnenie, v NHL ho nechcú. Hokejový talent smeruje na Slovensko
Zdroj: nhl.com/flames

Káder HK Dukla Ingema Michalovce naberá na sile. Slovenský tím v stredu oficiálne predstavil štvoricu veľkých posíl pre nadchádzajúcu sezónu Tipos Extraligy.

Jednou z nich je iba 20-ročný fínsky talent Topi Rönni. Výber Calgary Flames z 2. kola draftu NHL v roku 2022 sa bude na Slovensku snažiť o reštart kariéry.


V marci ho Okresný súd v Helsinkách odsúdil na ročný podmienečný trest odňatia slobody za trestný čin znásilnenia, ktorého sa mal dopustiť v roku 2021.

Ihneď prišiel o kontrakt s tímom Tappara Tampere a práv sa na neho zriekla aj zámorská organizácia z profiligy.

Topi už v priebehu minulej sezóny ukázal ako veľmi chce u nás pôsobiť, keď bol s rodinou počas play-off v Michalovciach a sledoval náš tím aby si zistil čo najviac informácií o klube.

Samozrejme si sme vedomí, že Topi pred niekoľkými rokmi urobil chybu za ktorú bol potrestaný. Náš klub sa mu rozhodol dať druhú šancu a podať mu pomocnú ruku, ktorú veríme že využije a dokáže svoje hokejové kvality, uviedol klub v stanovisko.

Ďalšími výraznými posilami posledného semifinalistu play off budú dvaja účastníci MS 2024. 25-ročný lotyšský útočník Renars Krastenbergs a 26-ročný francúzsky brankár Julian Junca.

V drese Michaloviec uvidíme po novom aj obrancu Ondřeja Slováčeka. 29-ročný Čech prichádza z Kladna.