Zástupcovia Dominika Greifa reagujú na zrušený prestup do Španielska

Fortuna Liga

Zástupcovia Dominika Greifa reagujú na zrušený prestup do Španielska

Talentovaný slovenský futbalista Dominik Greif už mal byť pôvodne hráčom RCD Mallorca.

Transfér v podobe hosťovanie s opciou na trvalý prestup 23-ročného brankára sa však nakoniec neuskutočnil. Samotný hráč už dokonca odletel do Španielska na zdravotnú prehliadku. Pozrite si najnovšie stanovisko jeho zástupcov zo spoločnosti Stars&Friends na vyjadrenie Slovana Bratislava.

Vzhľadom na to, že sa na internete objavuje množstvo nepresných, ba až zavádzajúcich informácií a aj preto, že sa nevieme stotožniť s vyjadrením Slovana k nezrealizovanému odchodu Dominika Greifa, dovoľujeme si uviesť veci na pravú mieru.

O prípadnom odchode Dominika Greifa sa so Slovanom rozprávame približne rok. Už v lete sme indikovali Slovanu záujem o Dominikove služby z viacerých krajín, najmä však z Francúzska a Nemecka. V priebehu júna minulého roku mal Slovan na stole dokonca ponuku z bundesligového klubu, ktorú neakceptoval. O prípadnom Dominikovom odchode sme so zástupcami Slovana priebežne diskutovali aj počas jesennej časti Fortunaligy, čo vyústilo do ponuky na odchod Dominika do španielského klubu RCD Mallorca.

Zložité rokovania prebiehali niekoľko dní, lebo naplniť finančné požiadavky Slovana v tejto dobe nebolo jednoduché. Napokon však k dohode medzi klubmi prišlo v piatok podvečer. Následne z Malorky prišiel návrh zmluvy, ku ktorej sa zástupcovia Slovana nevyjadrovali počas nasledovných približne 24 hodín, čo je v tejto fáze rokovaní veľmi nezvyčajné. Taktiež je veľmi neobvyklé, že tri dni do konca transferového obdobia bolo nesmierne zložité sa spojiť so zástupcami Slovana aj telefonicky. Napriek tejto situácii sme túto obchodnú dohodu naším maximálnym úsilím držali stále otvorenú.

Žiaľ, celú situáciu následne skomplikovalo sobotné zranenie Dominikovho spoluhráča a nástupcu Michala Šullu. Niekoľko hodín po sobotnom zápase sme nemali žiadne informácie o Šullovom zranení, tak sme skúsili Slovanu pomôcť a zorganizovali sme viaceré vyšetrenia priamo v Tureckom Beleku. Ani tak však neprišlo k zrýchleniu administratívneho postupu zo strany Slovanu.

S vedomím, že kluby sú dohodnuté a pred prípadným podpisom zmlúv sa čaká už len na diagnostiku a následný výsledok vyšetrenia Šullovho zranenia, Dominik odletel na Malorku, aby sa včas dostavil na zdravotné testy. Pred odletom sa však riadne rozlúčil s celou slovanistickou výpravou v Beleku. Na Malorku sa z Beleku aktuálne dalo dostať len prostredníctvom viacerých preletov, čo zabralo približne 15 hodín cestovania. Opakujeme, že v tomto čase boli už kluby dohodnuté na parametroch transféru a čakalo sa len na určenie diagnózy a doby liečenia zraneného Šullu.

Je úplne bežné, že takéto transferové operácie sa uzatvárajú ku koncu prestupového obdobia a kluby, ktoré hráča púšťajú, už majú pripravené dve - tri alternatívy ako náhradu za odchádzajúceho hráča,

čo sa, ak správne chápeme vyjadrenie Slovana, v tomto prípade pravdepodobne nestalo. Transferové okno je na Slovensku otvorené až do 3. februára, takže nemožno hovoriť ani o časovej tiesni.

Túto, pre Dominika neľahkú situáciu vnímame v dvoch rovinách. Prvá je zmluvná rovina. Dominik má platnú zmluvu so Slovanom a presne podľa nej sa budú obe zmluvné strany riadiť. Druhá rovina je športovo - ľudská. Dominik počas svojho pôsobenia v Slovane dlhodobo odvádzal výnimočné služby, ktoré dopomohli klubu k zisku trofejí na domácej scéne, ako aj k úspešnému účinkovaniu Slovana v európskych pohároch. Celá laická ako aj odborná futbalová verejnosť vníma, že Dominik svojimi výkonmi už prerástol našu ligu. Ak prišla ponuka z TOP futbalovej destinácie, ktorá navyše naplnila predstavy Slovana a teda prišlo k dohode klubov, oprávnene sa očakávalo, že sa pristúpi k podpisu zmlúv. O to viac nás mrzí, že nikto z klubu Dominikovi neodpovedal na jeho volania a správy a nedokázal mu tak priamo - osobne povedať toto zamietavé stanovisko.

Dominik je vyzretá a silná osobnosť, je veľký profesionál a sme si istí, že naďalej bude podávať excelentné výkony a aj preto bude požívať našu plnú dôveru, podporu a rešpekt.