Zaujímavá novinka: Na Slovensku vzniká nová športová televízia, ktorá bude vysielať Fortuna Ligu!

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Zaujímavá novinka: Na Slovensku vzniká nová športová televízia, ktorá bude vysielať Fortuna Ligu!

Na slovenský trh prekvapujúco vstupuje nový športový kanál, ktorý bude niesť názov 213. (Názov má symbolizovať stupeň víťazov.)

Ostrý štart by mal začať už od 1. októbra. Televízia získala všetky povolenia a dokonca stihla získať už aj práva napríklad na Fortuna Ligu. Kanál bude mať k dispozícii tretiu voľbu TV zápasu. Prvé dva má RTVS a Dajto.

My, ako vedenie Fortuna ligy, veľmi pozitívne vnímame skutočnosť, že slovenský ligový futbal bude opäť možné vidieť až v troch priamych prenosoch z každého víkendového kola.

Od spolupráce s 213 si sľubujeme zaujímavé partnerstvo, ktoré pomôže novej televíznej spoločnosti i nám. Dôležitou súčasťou našej dohody je produkčná podpora, ktorá bude znamenať oveľa väčšie množstvo video obsahu z Fortuna ligy. Už onedlho spoločne predstavíme nový a divácky určite mimoriadne atraktívny projekt, dodal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Prvý priamy prenos z Fortuna ligy odvysiela televízia 213 v nedeľu 2. októbra o 17:30 h, pred jej kamerami sa predstaví úradujúci slovenský majster AS Trenčín v poslednom jesennom domácom zápase proti nováčikovi 1. FC Tatran Prešov.

Výhodou tejto televízie bude fakt, že bude dostupná úplne zadarmo. Na začiatok bude k dispozícii pre zákazníkov satelitných služieb Digi TV, Magio Sat a freeSAT. Bude sa teda jednať o jediný nekódovaný športový program na Slovensku.

TV 213