Známy český komentátor chváli Slovensko na MS do 18 rokov. Ešte nekončíme, tvrdí líder Dalibor Dvorský

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Známy český komentátor chváli Slovensko na MS do 18 rokov.  Ešte nekončíme, tvrdí líder Dalibor Dvorský

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov čakala dlhých dvadsať rokov na postup do záverečných bojov o medaily na majstrovstvách sveta.

Vďaka skvelému výkonu vo štvrťfinále s Fínskom si mladí Slováci zahrajú o finále proti favoritovi na zlato, výberu USA.Ak však zverenci trénera Tibora Tartaľa podajú podobný výkon, šanca na historický úspech tu bezpochyby je.

Bol to neskutočný zápas, sú to veľké emócie. Všetci sme veľmi šťastní, že sme to zvládli, ale ešte nekončíme. Keď sme vyhrávali, hovorili sme si, že ideme do toho ako keby je 0:0.

Ak hráme svoju hru, môžeme zdolať každého, v hokeji je všetko možné. Verím, že sa nám to podarí, vyhlásil po triumfe nad Fínskom v rozhovore pre JOJ Šport líder tímu Dalibor Dvorský.


Pozitívne slová na adresu mladíkov spod Tatier prišla aj od známeho komentátora a experta českej televízie Roberta Zárubu.

Veľký tímový výkon, Samuel Urban 54 zákrokov, Dalibor Dvorský 1+2... a Slováci sú v semifinále MS18. Boli proti Fínom odvážni a verili si, napísal na sociálnej sieti Twitter uznávaný hokejový odborník.

Púť našich susedov z Česka sa na MS U18 skončila vo štvrťfinále, v ktorom nestačili po výsledku 3:7 na favorizovanú Kanadu.

Semifinálový súboj Slovenska s USA je na programe v sobotu 29.4. od 15:00 na ľade St. Jakob Arény v Bazileji. Diváci môžu stretnutie sledovať na obrazovkách televízie JOJ Šport.

Reakcie trénera a hráčov po postupe Slovenska do semifinále MS v hokeji do 18 rokov 2023 vo Švajčiarsku

Foto: iihf.com