Zo 4. ligy do najvyššej českej súťaže. Slovenského útočníka čaká životný prestup

Slovensko

autor hetrik.sk

Zo 4. ligy do najvyššej českej súťaže. Slovenského útočníka čaká životný prestup
Zdroj: archív Kevin Zsigmond

Ďalší futbalový príbeh, ktorý nám dokazuje, že sa nikdy netreba vzdávať svojho sna, nech už je akýkoľvek. Kevin Zsigmond je slovenský futbalista pôsobiaci v našej 4. najvyššej súťaži.

V uplynulej sezóne na seba výrazne upriamil pozornosť, keď nastrieľal v drese ŠK 1923 Gabčíkovo úžasných 28 gólov. Stačilo mu na to odohrať 24 zápasov.


Dvadsaťšesťročný útočník zaujal natoľko, že už na jar absolvoval skúšku v Tepliciach. Teraz s ním desiaty tím najvyššej českej súťaže počíta v letnej príprave, následne by mal podpísať kontrakt.

Na skúške ako takej som bol v marci, teraz ma chcú finálne vidieť a keď budem v príprave vyzerať ako naposledy, podpíšeme zmluvu. Predbežnú dohodu už máme, chýba doladiť iba detaily, uviedol Kevin Zsigmond pre mynitra.sme.sk.

Šanca na životný prestup sa jednoducho neodmieta. Keď sa mi Teplice prvýkrát ozvali, spočiatku som mal stres, ako to bude vyzerať, či odídem, či to budem stíhať. Povedal som si však, že na túto šancu som čakal celý život. A že už nespravím krok späť, neostanem v dverách, ale prejdem cez ne.

Nechcem v tridsiatke sedieť v krčme a bedákať, čo by bolo keby. Na zlé som zabudol, z dobrého sa chcem odraziť a dokázať, že aj napriek ťažkostiam v kariére sa môj príbeh dá dotiahnuť do šťastného konca – len sa netreba vzdávať, doplnil slovenský kanonier, ktorý doposiaľ popri futbale pracoval ako kuriér.


Bude teda zaujímavé sledovať, ako to rodákovi z Dunajskej Stredy pôjde u našich západných susedov.

V klubových štruktúrach FK Teplice pôsobia aj ďalší traja Slováci - stredopoliar Samuel Bednár (20), brankár Richard Ludha (23) a útočník Roman Čerepkai (22).

VIDEO: Parádny priamy kop Kevina Zsigmonda v IV. lige