Zobral by Valábik hráčov z KHL na MS, ak by bol prezidentom SZĽH? Odpoveď znovu poburuje časť verejnosti

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Zobral by Valábik hráčov z KHL na MS, ak by bol prezidentom SZĽH? Odpoveď znovu poburuje časť verejnosti
Zdroj: Youtube/POSTOJ TV, iihf.com

Počas apríla by malo padnúť definitívne rozhodnutie na tému účasti slovenských hráčov z KHL na MS 2024, ktoré sa konajú tento rok u našich susedov v Česku.

Slovenský zväz ľadového hokeja si tak zobral dlhší čas na zváženie dôležitej otázky, ktorá vo veľkej miere rozdeľuje našu spoločnosť.


Akákoľvek odpoveď však príde, polovica krajiny s ňou nebude súhlasiť. Bývalý hokejista Boris Valábik by na mieste prezidenta zväzu Miroslava Šatana hráčov z KHL na MS zobral.

Väčší trest vidí pre reprezentáciu, ako pre Rusko

Ak by som bol prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja, tak by som im povolil štart na MS. Pretože to oddeľujem od tej vojny a nemyslím si, že ich odchodom z KHL, by sa niečo zmenilo.

Možno som v tomto naivný a možno, že niekto zbehlý v geopolitických veciach bude so mnou teraz nesúhlasiť. Ja tam však nevidím taký vzájomný vzťah a vidím tam viac trest pre chalanov, ako trest pre Rusko.

Či bude našich deväť hráčov hrať v KHL, z môjho pohľad ako vnímam slovenské a európske médiá, nevidím, že by to podporovalo vojnu.

Máme tam aj veľa lekárov, vedcov a iných ľudí, ktorí chodia zarábať do Ruska. Samozrejme, je tam argument, že nejdú reprezentovať našu krajinu.

Ja by som ich teda na Majstrovstvá sveta zobral, pretože si myslím, že by to bol viac trest pre slovenskú reprezentáciu, pre nich ako chalanov, ako pre Rusko, vyhlásil Valábik v rozhovore pre portál Postoj.


Ak by to ukončilo vojnu, stanovisko je jasné

Ak by to však na 100% ukončilo vojnu, tak poviem: "chalani, sorry. Nemôžete reprezentovať, je to pre väčšie dobro."

Takto sa mi zdá, že by to Rusi ani nepocítili, usmiali by sa a my by sme trestali reprezentáciu a chalanov, ktorí tam išli, dúfam že nie s úmyslom podporovať vojnu, doplnil.

Situácia z minulého roka: Chalani z KHL nemali náladu reprezentovať

Minulý rok to maj zväz jednoduchšie. Ak mám dobré informácie, tak najskôr obvolal chalanov a zistil, že že v danej situácii nemajú náladu reprezentovať.

Nakoniec malo v Rige viacero tímom hráčov z KHL, Slovensko nie. Keď obvolali hráčov a zistili, či by prišli alebo neprišli. A väčšina, ak nie všetci povedali nie, tak potom SZĽH zverejnil stanovisko, že nebudú reprezentovať.

Tento rok to majú zložitejšie, preto sa čaká dlhšie, viacero chalanov bude chcieť ísť do Ostravy. Zväz robí všetko čo môže, aby nenahneval 50% ľudí, dodal 38-ročný bývalý obranca so skúsenosťami z NHL.

VIDEO: Obsiahly rozhovor s Borisom Valábikom