Zomrel mladý slovenský reprezentant v cyklistike

Ostatné

Zomrel mladý slovenský reprezentant v cyklistike

Foto: Ján Melicher/SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky

Obrovskou tragédiou skončil dnešný tréning mladého slovenského cyklistu.

Iba 18 ročný talentovaný reprezentant Róbert Nagy prišiel o život po páde počas obiehania kamiónom a následnom náraze do zábradlia. 

Šiesty junior z tohtoročnej časovky MSR juniorov a člen Slávia Trenčín Cycling Academy bol podľa portálu Zoznam.sk pred prestupom do talianskeho tímu.

Robo pri tréningu a vo veľkej rýchlosti, keď išli ako skupuina dole kopcom v smere na Trenčianske Jastrabie trafil kameň na ceste a hodilo ho doľava. Zhodou okolností išiel vedľa neho kamión, ktorý ho stiahol a vyhodil späť do zábradlia vedľa cesty.

Po náraze mal úplne roztrhané pľúca a všetko. Vyťahovať niečo iné, ako je zástava srdca, je nezmysel. Prišlo k tomu, čo roky hovoríme politikom, no stále do vetra. Ak by bola dodržaná 1,5 metrová vzdialenosť pri predbiehaní cyklistov, tak by k tejto tragédii neprišlo.

Ten  kamión tam letel aspoň stovkou. Veď cyklisti išli 60 – 70 kilometrovou rýchlosťou. Chalani, keď mu dávali umelé dýchanie tak povedali, že mal celý vrch odtrhnutý. Najväčší paradox je v tom, že trafil zábradlie, ktoré je tam dva týždne. Ak by tam nebolo, tak by Robo možno ešte žil.

Naozaj tých 1,5 metra je vzdialenosť, ktorá musí byť dodržiavaná. Chalani nič neporušili, išli dole kopcom za sebou. Možno ak by išli dvaja-traja vedľa seba, ako nadávajú šoféri, tak by sa to nestalo, lebo každý šofér by pribrzdil. To, že išli za sebou a po jednom, trafil ten kameň, kamión išiel veľkou rýchlosťou a hodilo ho na zábradlie, spôsobilo tú tragédiu, povedal pre zoznam.sk jeden z funkcionárov Slávia Trenčín Cycling Academy.