Zostrih: El Clásico prinieslo päť gólov. Real Madrid rozhodol o triumfe nad Barcelonou v nadstavenom čase

La Liga

autor hetrik.sk

Zdroj: X/LALIGA

Nedeľňajšie El Clásico v rámci 32. kola La Ligy medzi Realom Madrid a Barcelonou priniesol päť gólov a domáce víťazstvo 3:2.

Skóre na Estadio Santiago Bernabéu otváral už v 6. minúte hosťujúci Andreas Christensen. Domácim sa ešte v prvom polčase podarilo vyrovnať po úspešnej penalte Viniciusa Júniora.

V druhom dejstve išli Katalánci znovu do vedenia po zásahu striedajúceho Fermina Lopeza. O štyri minúty neskôr vyrovnal Lucas Vazquez. Víťazstvo domácich zakončil v nadstavenom čase Jude Bellingham.

Real Madrid vedie tabuľku najvyššej španielskej súťaže so ziskom 81 bodov, druhá Barcelona stráca na svojho rivala už 11 bodov. Do konca sezóny zostáva odohrať šesť duelov.

Real Madrid - FC Barcelona 3:2 (1:1)

Góly: 18. Vinícius Júnior (penalta), 73. L. Vázquez (Vinícius Júnior), 90+1. Bellingham (L. Vázquez) – 6. Christensen (Raphinha), 69. F. López.