Aká dlhá pauza čaká Martina Pospíšila? Slovenský útočník už pozná odpoveď

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Aká dlhá pauza čaká Martina Pospíšila? Slovenský útočník už pozná odpoveď
Zdroj: jojsport.joj.sk

Slovenský hokejový reprezentant Martin Pospíšil je už v Bratislave, kde absolvoval vyšetrenie zraneného ramena.

Dvadsaťštyriročný útočník sa našťastie vyhne operačnému zákroku. Pauzovať by mal približnú dobu do jedného mesiaca, jeho príprava na štart novej sezóny v NHL teda nie je ohrozená.


Jeden z našich najlepších hráčov na svetovom šampionáte v Česku si zranenie privodil v poslednom zápase skupiny proti Švédsku, keď v prvej tretine nešťastne narazil o mantinel.

Je to veľká smola. Stále tomu nechcem uveriť. Taký nešťastný moment, zakopol som. Ľad nebol ideálny, vieme, že sa na to sťažovali aj chalani predtým. Určite ma to veľmi mrzí, lebo viem, že chalanom by som v zápase dokázal pomôcť. Na Kanadu by som sa mimoriadne tešil, preto ma to mrzí. Čo už, život je niekedy taký. Musím sa však pohnúť ďalej, reagoval Pospíšil pre hokejportal.net.

Dozvedel som sa od doktora, že to nie je tak vážne, ako to mohlo byť. Som za to veľmi rád. Rehabilitácia teraz potrvá pár týždňov, samozrejme, ma mrzí, že nemôžem pokračovať s tímom. Nevedel som, že čo presne mám očakávať. Mal som už informácie z Ostravy, že by to nemalo byť extra vážne. Chcel som ísť ešte za doktorom Grauzelom si to overiť a on mi presne vysvetlil, že čo tam mám. Našťastie to nie je vážne, pretože najskôr som si myslel, že to bude na operáciu, som rád, že to tak nie je, doplnil po vyšetrení pre TASR.

Zvolenský rodák odohral na MS 2024 sedem zápasov, v ktorých zaznamenal sedem bodov za tri góly a štyri asistencie. Viac mal z nášho tímu už iba Libor Hudáček.