Bučeka ako hráča zápasu vypískali fanúšikovia. Český expert by si Slováka rád podal

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Bučeka ako hráča zápasu vypískali fanúšikovia. Český expert by si Slováka rád podal

Slovenský hokejista Samuel Buček si v nedeľnom zápase 16. kola českej Tipos Extraligy otvoril strelecký účet u nového zamestnávateľa.

Mladý útočník Třinca bol po triumfe 7:2 na ľade Karlových Varov zvolený za najlepšie hráča zápasu.

Pri preberaní ceny však na neho domáci priaznivci pískali. Dôvodom je jeho krátke učinkovanie v KHL počas invázie Ruska na Ukrajine.

Všimol som si to. Tá kritika je oprávnená. Ja sa snažím na sebe pracovať, vyvíjam sa ako hráč aj ako človek. Je to ale oprávnené a týmto by som to asi uzavrel, reagoval samotný Buček po zápase pre klubový web.

Na adresu najlepšieho hráča minulej sezóny našej Tipos Extraligy sa pravidelne nelichotivo vyjadruje český televízny expert Jakub Koreis.

Ten ešte počas jeho príchodu k našim susedom nazval klub z Třinca ako "Hanbu českého hokeja".

Po prvom bode Bučeka v zápase proti Pardubiciam prišla ďalšia reakcia: Nechce ma niekto podpísať na jeden zápas? A ten zápas by bol čisto náhodou proti Třincu.

Slovák v ňom nedeľu skóroval a Koreis na Twitteri znovu regoval: Nemusím vám hovoriť, čo by sa v čase 6:23 (ne) stalo, keby som bol dnes podpísaný...

Práve v tomto čase strelil Samuel Buček svoj premiérový gól v lige.

Kto je vlastne Jakub Koreis?

Jakub Koreis je bývalý hokejista, ktorý bol draftovaný do NHL v roku 2002. Vybral si ho v prvom kole Phoenix Coyotes z celkového 19. miesta.

V NHL však nikdy nenastúpil a prevažnú časť kariéry odohral doma v Česku.

Foto: Instagram/HC Oceláři Třinec