Chicago Blackhawks vymenilo Mariána Hossu do Arizony. Klub mu poslal krásny ďakovný odkaz!

NHL

Chicago Blackhawks vymenilo Mariána Hossu do Arizony. Klub mu poslal krásny ďakovný odkaz!

Niečo podobné sa dalo očakávať! Vedenie Chicaga Blackhawks sa rozhodlo zapojiť nehrajúceho Marián Hossa do jednej z výmien v rámci NHL.

Spolu s kontraktom Mariánu Hossu smeruje do Arizony Vinnie Hinostroza, Jordan Oesterle a výber v 3. kole draftu 2019. Do Chicaga mieria Marcus Kruger, Mackenzie Entwhistle, Jordan Maletta, obranca Andrew Campbell a výber v 5. kole draftu 2019.

Zaujímavosťou je, že legendárny slovenský útočník mal v zmluve klauzulu, ktorá zakazovala výmenu do iného tímu. On sa však rozhodol Chicagu aspoň takto pomôcť.

Klub, s ktorým trenčiansky rodák vyhral 3-krát Stanley Cup mu teraz posiela krásny odkaz.

Marián sa opäť ukázal ako príkladný člen Blackhawks. Súhlasil s touto výmenou a urobil to, čo je pre klub najlepšie. Potvrdil, že jeho srdce bude vždy patriť Chicagu. Na Mariánov prínos pre klub nikdy nezabudneme. Jeho výkony sme si vždy cenili, takisto aj jeho špeciálne vlastnosti ako vodcu, človeka a spoluhráča.

Všetci ho obdivovali pre jeho prístup a veľký charakter. S potešením sme sledovali, ako zdvihol nad hlavu trikrát Stanleyho pohár v drese Chicaga. V mene celej organizácie ďakujeme Mariánovi, hráčovi svetových kvalít, za všetko, čo pre nás urobil.