Craig Ramsay je šťastný z úspechu Nemca a Slafkovského v NHL: Ukazujú, že sú pripravení

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Craig Ramsay je šťastný z úspechu Nemca a Slafkovského v NHL: Ukazujú, že sú pripravení
Zdroj: hockeyslovakia.sk, nhl.com

Juraj Slafkovský a Šimon Nemec majú našliapnuté na skvelé kariéry v NHL, na čom má bezpochyby zásluhu aj tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay.

Skúsený kanadský tréner sa ich nebál v mladom veku zobrať na vrcholné podujatiu, či už MS alebo ZOH.


Obaja už v aktuálnej sezóne pôsobia v profilige, Slafkovský v Montreale Canadiens a Nemec v New Jersey Devils.

Z ich zapracovania medzi najlepších hokejistov sveta je nadšený aj spomínaný tréner. Čo hovorí na ich doterajšie výkony?

Pozeral som zostrihy zápasov. Šimon zaujal už v prvom stretnutí, v ktorom si pripísal dve asistencie, pritom hneď v prvom jeho striedaní dostali Devils gól. Nie je ľahké pre mladého hráča sa z podobnej situácie rýchlo otriasť. Dokázal to.

Hral veľa a veľmi dobre. V ďalšom dueli pridal aj gól, keď si skvele nakorčuľoval pred bránku z druhej vlny. Verím v Šimona. Podobne aj v Juraja Slafkovského, ktorý dal krásny víťazný nájazd. Hrá v poslednom čase, tak ako má. Robí dobré rozhodnutia. Ukázal dobrú rýchlosť a vyhráva osobné súboje.


Obaja musia vziať každú príležitosť, ktorú dostanú, tak to v NHL chodí. Ukazujú, že sú pripravení a verím, že v tom vydržia, aby tímy nemali inú možnosť, ako im dávať čo najviac príležitostí, reaguje Craig Ramsay v rozhovore pre denník Šport.

Juraj Slafkovský ako jednotka draftu NHL z roku 2022 odohral v novom ročníku 28 zápasov s bilanciou 2 góly a 7 asistencií.

Šimon Nemec po povolaný z farmy stihol naskočiť do 5 duelov, v ktorých strelil 1 gól a pridal 2 asistencie.

Víťazný nájazd Slafkovského v zápase Montrealu s Buffalom

Prvý gól Šimona Nemca v NHL