Craig Ramsay nechápal výkonu Šimona Nemca: Dúfam, že v NHL dostane rovnakú šancu

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Craig Ramsay nechápal výkonu Šimona Nemca: Dúfam, že v NHL dostane rovnakú šancu

Iba v sobotu priletel na majstrovstvá sveta do Lotyšska slovenský hokejista Šimon Nemec.

Po náročnej ceste z New Yorku do Rigy síce ešte nestihol duel s domácim Lotyšskom, no proti favorizovanej Kanade bol v pondelok pripravený.Napriek časovému posunu predviedol mladý obranca skvelý výkon, čo po tesnej prehre po nájazdoch ocenil aj tréner Slovenska Craig Ramsay.

Je ťažko uveriteľné, že prišiel z lietadla, chvíľku si odpočinul a potom podal takýto výkon. Je to skvelý mladý človek, má pred sebou skvelú budúcnosť.

Dúfam, že v NHL dostane rovnakú šancu, akú sme mu dali my. Verím v neho. Hocičo ho požiadate nech urobí, on spraví všetko pre to, aby to urobil najlepšie, cituje 72-ročného trénera portál sport.sk.


Talent New Jersey Devils, pre ktorého ide už o tretí svetový šampionát dostal príležitosť aj v rozhodujúcich nájazdoch, v ktorých sa mohol stať hrdinom. Svoj pokus však nepremenil.

Chcel som dať gól, bohužiaľ mi to nevyšlo. Beriem to troška na seba, pretože som zlyhal v tej situácii, kedy sme mohli vyhrať a brať extra bod, povedal po zápase stále iba 19-ročný obranca.

Nemec ako dvojka draftu NHL v roku 2022 strávil ročník na farme Devils v Utice. 

Celkovo odohral v AHL 71 zápasov so skvelou bilanciou 38 bodov za 13 gólov a 25 asistencií. V novej sezóne sa už očakáva jeho debut v NHL.

Foto: iihf.com, hockeyslovakia.sk