Dávid Hancko do Premier League? Veľký záujem o slovenského reprezentanta hlási ambiciózny tím

Premier League

autor hetrik.sk

Dávid Hancko do Premier League? Veľký záujem o slovenského reprezentanta hlási ambiciózny tím

Slovenský futbal by sa počas leta mohol dočkať jedného z najväčších prestupov v histórii.

Horúcim artiklom na trhu je bezpochyby reprezentačný obranca Dávid Hancko, ktorý v uplynulej sezóny žiaril v holandskej lige a výraznou mierou sa pričinil k ligovému triumfu Feyenoordu Rotterdam.Veľký záujem o odchovanca MŠK Žilina hlási Newcastle United z Premier League

Informáciu priniesol renomovaný novinár Santi Aouna z Foot Mercato. Newcastle zaradil Dávida Hancka do svojho užšieho zoznamu nových stredných obrancov.

"Straky" sa už pýtali Feyenoordu na podmienky rokovania ohľadom slovenského talentu, napísal Santi Aouna na sociálnej sieti Twitter.

V Newcastli by sa zároveň mohol stretnúť so spoluhráčom z reprezentácie Martinom Dúbravkom. 34-ročný brankár má v klube platnú zmluvu až do roku 2025, jeho prípadný odchod však nie je vylúčený.


V uplynulom ročníku anglickej Premier League skončil tento ambiciózny tím na štvrtej priečke zaručujúcu miestenku v Lige Majstrov. 

Hancko má za sebou necelú prvú sezónu vo Feyenoorde Rotterdam, do ktorého prestupoval zo Sparty Praha za 6 miliónov eur. AD Sportwereld ho po skvelých výkonoch vyhlásil za najlepšieho hráča roka v Eredivisie.

Trhová hodnota rodáka z Prievidze stúpla podľa transfermarkt.com po ochode z Česka zo 4,5 milióna eur už na 25 miliónov eur.

Doposiaľ najdrahší prestup Slováka v histórii drží stále Milan Škrinir, ktorý v roku 2017 prestupoval zo Sampdorie do Interu Miláno za 34 miliónov eur.

Foto: feyenoord.com , Zdroj: Twitter/Santi Aouna