Dávid Hancko: Neoceniteľný pilier Feyenoordu s raketovým nárastom hodnoty

Slovensko

autor hetrik.sk

Dávid Hancko: Neoceniteľný pilier Feyenoordu s raketovým nárastom hodnoty

Dávid Hancko, slovenský futbalový obranca sa stáva čoraz významnejšou postavou v holandskom Feyenoorde, kde jeho výkony a hodnota na trhu neustále rastú.

V minulej sezóne, ktorá priniesla Feyenoordu majstrovský titul, bol Hancko najvyťaženejším hráčom, inak tomu nie je ani v novom ročníku. Vo všetkých stretnutiach odohral plnú porciu minút. Za zmienku stojí aj iba jedna žlatá karta v štrnástich zápasoch.


Dôležitosť pre tím sa odzrkadlila aj vo štvrtom zvýšení jeho trhovej hodnoty podľa portálu Transfermarkt

Hancko vo veku 25 rokov je aktuálne hodnotený na 30 miliónov eur, čím sa zaradil na tretie miesto v medzi hráčmi Feyenoordu a zároveň aj celej Eredivise, hneď za Lutsharelom Geertruidom a Santiagom Giménezom. Jeho výkony na ihrisku, vrátane gólov v Lige majstrov a za národný tím proti Portugalsku, naznačujú, že jeho hodnota by mohla v budúcnosti ešte stúpať.

Tento fakt by mohol byť obzvlášť výhodný aj pre pražskú Spartu, ktorá ho pred rokom predala za 8 miliónov eur. Ďalšie percentá by však mohla získať z ďalšieho predaja.


V kontexte slovenských futbalistov Hancko výrazne poskočil vo svojej hodnote, jeho cenovka zvýšila až päťnásobne

Tento raketový nárast ho stavia do popredia slovenských futbalových hviezd, hneď za Milanom Škriniarom, ktorý je aktuálne hodnotený na 50 miliónov eur po svojom prestupe do Paríža Saint-Germain, a Stanislavom Lobotkom z Neapola, ktorého hodnota je 40 miliónov eur.

Hanckova technika, sila a nebezpečenstvo pred súperovou bránou, spolu s udržiavaním vysokého herného štandardu, sú kľúčové prvky, ktoré ho robia nenahraditeľným pre Feyenoord a významným hráčom na európskom futbalovom trhu.

Jeho budúcnosť v klube, ako aj potenciálne prestupy, budú s napätím sledované nielen fanúšikmi Feyenoordu, ale aj slovenskými futbalovými priaznivcami.

Foto: feyenoord.com