Dávid Hancko prehovoril o veľkom prestupe z Feyenoordu: Samozrejme, že to mám v hlave

Slovensko

autor hetrik.sk

Dávid Hancko prehovoril o veľkom prestupe z Feyenoordu: Samozrejme, že to mám v hlave
Zdroj: Instagram/davidhancko

Dávid Hancko sa počas jeho pôsobenia v holandskom Feyenoorde Rotterdam dokázal vypracovať medzi kľúčové postavy tímu.

Výraznú úlohu zohráva tento 25-ročný obranca aj pri reprezentácii Slovenska, s ktorou pred pár dňami oslavoval postup na majstrovstvá Európy 2024.


Bojnický rodák nechýbal v základnej zostave trénera Francesca Calzonu ani v jednom kvalifikačnom zápase.

Hrať za Slovensko je pre Hancka niečo špeciálne. Vo Feyenoorde je dobre, reprezentácia je však niečo iné

Teší ma, že som odohral najviac a hlavne teda, že sa podaril ten postup. Po tom začiatku sme videli progres a posledné dva zápasy sme prehrávali a dokázali sme ich otočiť a to o niečom svedčí. Za mňa je vždy radosť prísť medzi túto partiu chalanov a reprezentovať.

Keď sa postupovalo na posledné EURO, tak vtedy som bol zranený, čo ma veľmi mrzelo. Aj tie oslavy boli pre mňa horkokyslé. Z toho pohľadu, keď som bol teraz v každom zápase v základnej zostave, tak ma to veľmi tešilo, že som mal zásluhu.


Je to aj niečo špeciálne, keď som teraz vonku a viem to porovnať. Aj keď máme vo Feyenoorde super partiu, s tým že sme z jednej krajiny, to je vždy niečo viac, vyhlásil Hancko v rozhovore pre Športžurnál na Rádiu Slovensko.

Čoskoro sa môže stať najdrahším slovenským futbalistom v histórii

Hodnota Dávida Hancka podľa portálu transfermarkt.com stúpla po prestupe zo Sparty Praha zo 4,5 milióna eur už na 30 miliónov eur.

O jeho služby sa v lete mali údajne uchádzať anglický Newcastle United a taliansky majster z Neapola. 

Slovenský prestupový rekord aktuálne drží Milan Škriniar, ktorý v lete 2017 smeroval zo Sampdorie Janov do Inter Miláno za 25 miliónov eur plus ďalšie dodatočné bonusy.

Kam, kedy a za koľko? V zime to ešte zrejme nebude

Samozrejme, že to mám v hlave, pretože mi to novinári a ľudia okolo rozprávajú, človeku sa to tak dostane do hlavy.

Som v kontakte aj s agentom, no nemyslím, že sa to stane teraz v zime. Máme ešte dva zápasy v Lige Majstrov a ak by sa nám podarilo postúpiť, určite by som chcel ísť ďalej.

Všetko však bude závisieť od ponuky a koľko bude chcieť Feyenoord. Sám si však nechcem v hlave otvárať veľké sny, viem že to nebude jednoduché.


Skôr sa snažím uvedomiť, že aké to mám teraz super, hrám za reprezentáciu a som zdravý. V každom zápas hrám 90 minút a myslím, že aj tá forma tam je.

To sa snažím uvedomovať a vravieť si, že koľko takýchto sezón ešte bude? Nie vždy sa to podarí, že v lete oslavujem ligový titul, potom hráme Champions League a teraz postúpime na EURO.

To sú veci, ktoré si nesmierne vážim a snažím sa zostať tam, dodal Hancko na margo svojej futbalovej budúcnosti.