Dostane Dalibor Dvorský šancu v seniorskej reprezentácii? Miroslav Šatan reaguje

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Dostane Dalibor Dvorský šancu v seniorskej reprezentácii? Miroslav Šatan reaguje

Dalibor Dvorský patrí medzi najväčšie hviezdy majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov, čo potvrdzuje aj svojimi výkonmi na ľade. Po šiestich stretnutiach má na konte 12 bodov za 7 gólov a 5 asistencií.


17-ročný útočník už pred zápasom o bronz vytvoril nový slovenský rekord v počte bodov na jednom svetovom šampionáte, keď dokázal predbehnúť aj také meno ako Marián Gáborík (1999).

Ďalším lákadlom by pre rodáka zo Zvolena mohla byť aj pozvánka do seniorskej reprezentácie Slovenska a to minimálne na prípravu pred MS 2023 vo Fínsku a Lotyšsku.

Na otázku ohľadom Dvorského reagoval po druhom zápase s Nemeckom v Trenčíne prezident SZĽH a zároveň generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan.


Dalibor momentálne hrá na svetovom šampionáte do 18 rokov, otázky ohľadom jeho nominácie do seniorskej reprezentácie sú predčasné, cituje Šatana novinár denníka Šport Tomáš Prokop na sociálnej sieti Twitter.

Definitívne rozhodnutie ohľadom veľkého talentu slovenského hokeja tak padne až po skončení MS do 18 rokov a po porade trénerov seniorského tímu.

Podobnú šancu úspešne využili pred rokom aj Juraj Slafkovský so Šimonom Nemcom. Po majstrovstvách sveta 2022 boli vybraní v drafte NHL z prvého a druhého miesta.

Foto: iihf.com, hockeyslovakia.sk