Hancko a PSG? Agent obrancu Feyenoordu prehovoril o ponukách

Slovensko

autor hetrik.sk

Hancko a PSG? Agent obrancu Feyenoordu prehovoril o ponukách
Zdroj: Instagram/feyenoord

Ešte začiatkom týždňa prišiel známy novinár Santi Aouna s informáciou o údajnom záujme PSG o služby slovenského futbalistu Dávida Hancka.

Francúzsky tím hľadá adekvátnu náhradu za zraneného stopéra Milana Škriniara, ktorý je po operácii členka.


Feyenoord Rotterdam však túto prestupovú možnosť okamžite zmietol zo stola, svoju defenzívnu oporu počas zimného obdobia určite nepredá.

Viac k tejto téme prezradil agent Hancka z agentúry FairSport Branislav Jašurek v rozhovore pre sportweb.pravda.sk.

Milan je pravonohý stopér, Dávid ľavonohý. Pre mňa to ani nie sú rovnaké posty. Neviem, prečo by Hancko mal byť nástupcom Škriniara v Paríži.

Záujemcov však je viacero a registrujeme ich. Skôr to vidím tak, že Dávid v januári klub nezmení. Feyenoord Rotterdam bojuje o postup do Ligy majstrov a mohol by sa unáhleným prestupom pripraviť o zaujímavú čiastku, ak by ho predal už teraz.

Navyše, ak holandský majster postúpi do najprestížnejšej klubovej súťaže opäť, zarobí päťdesiat miliónov eur. A netreba zabúdať na to, že sezóna je v plnom prúde, reaguje Jašurek.


Nedávny podpis nového kontraktu až do leta 2028 však v budúcom prestupe zrejme nebude zohrávať príliš dôležitú úlohu.

Prestúpiť môže aj bez ohľadu na predĺženie kontraktu. Snažili sme sa Dávidovi vylepšiť platové podmienky tak, aby bol medzi trojicou najlepšie platených hráčov Feyenoordu, doplnil.

V lete bude zrejme o Slováka veľký prestupový boj. Kto sa o neho bude uchádzať?

Nebudem úplne konkrétny, ale je v pozícii, kedy si ho môžu dovoliť kluby, ktoré pozná aj človek, ktorý sa vo futbale až tak nevyzná… Vzhľadom na jeho trhovú hodnotu sa o neho reálne môže zaujímať 10–15 klubov v Európe.

Viac nie. Bavíme sa o top súťažiach. Ak sa pozrieme na ligové tabuľky a najznámejšie značky, budeme schopní tie mužstvá vymenovať, dodal pre Športweb Hanckov zástupca.


Trhová hodnota rodáka z Kamenca pod Vtáčnikom je aktuálne podľa portálu Transfermarktu približne 35 miliónov eur.

Ak sa teda v budúcnosti takýto prestup naozaj uskutoční, Hancko sa stane najdrahším slovenským futbalistom v histórii.

V aktuálnej sezóne odohral 26-ročný obranca v drese Feyenoordu 24 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a na ďalšie dva prihrával.