IIHF zaujal príbeh nezlomnosti Martina Pospíšila. O slovenskom hokejistovi natočili krásny dokument

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

IIHF zaujal príbeh nezlomnosti Martina Pospíšila. O slovenskom hokejistovi natočili krásny dokument
Zdroj: iihf.com

Medzinárodná hokejová federácia IIHF zverejnila skvelý dokument o nezlomnosti a bojovnosti slovenského útočníka Martina Pospíšila.

Dvadsaťštyriročný zvolenský rodák ešte pred rokom uvažoval po vážnych zdravotných problémoch o konci kariéry.


Teraz má za sebou prvú sezónu v NHL a aktuálne patrí medzi našich najlepších hráčov na svetovom šampionáte v Česku, kde v šiestich zápasoch zaznamenal sedem bodov (3G, 4A).

Mám za sebou už šesť otrasov mozgu. Ten piaty bol naozaj veľmi zlý. Päť mesiacov som vôbec nehral, tri z nich som nemohol ani šoférovať. Dokonca sa nedali robiť ani bežné veci. Bolo to nesmierne náročné.

Bol som blízko k tomu, aby som skončil s hokejom a už viac nehral. Teraz som nesmierne šťastný, kde som. Môžem hrať hokej a užívať si bežný život.

Vždy som myslel pozitívne, aj keď boli niektoré týždne rovnaké. Povedal som si však, že ak to pôjde o 1% lepšie každý deň, potom to budem skúšať.


Podpísal som novú zmluvu s Calgary, čo mna ešte viac nakoplo. Nesmierne si vážim, že vo mňa stále verili. Mal som dobrú prípravu v lete, potom som odohral šesť zápasov na farme a následne prišlo povolanie.

Spomínam si na prvý zápas v NHL, bol som vzrušený. Povedal som si, že som na to čakal dlhý čas. A k tomu som strelil prvý gól po prvej strele. Všetko sa udialo tak rýchlo. Odohral som sezónu v NHL a teraz som tu a reprezentujem svoju krajinu.

Spomínam si, ako som pozeral zápasy Slovenska v TV a zrazu som ja v šatni a reprezentujem svoju krajinu, hrám pred fanúšikmi, rodinou a kamarátmi. Je to niečo špeciálne, sníval som o tom. Užívam si tu každý jeden deň, uviedol v emotívnom videu.

VIDEO: Dokument IIHF o Martinovi Pospíšilovi