VIDEO Jozef Viliam Kmec strelil prvý reprezentačný gól. Zvýšil náskok Slovenska nad Talianskom

Jozef Viliam Kmec strelil prvý reprezentačný gól. Zvýšil náskok Slovenska nad Talianskom

Jozef Viliam Kmec / Zdroj: TV JOJ

Redakcia
Autor: Redakcia
17. 05. 2026 - 13:58
Zdieľať:

Slovenská hokejová reprezentácia kráča v druhom vystúpení na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku za ďalším dôležitým víťazstvom.

V zápase proti Taliansku vedú zverenci Vladimíra Országha po dvoch tretinách 2:0, pričom o druhý presný zásah sa postaral obranca Jozef Viliam Kmec.

Pre 22-ročného zadáka išlo o chvíľu, na ktorú do konca života nezabudne. 28 sekúnd pred koncom prostredného dejstva prekonal talianskeho brankára a zaznamenal tak nielen svoj prvý gól na seniorských majstrovstvách sveta, ale vôbec premiérový presný zásah v A-tíme slovenskej reprezentácie.

Na tento pamätný moment mu prihrávali útočníci Sebastián Čederle a Martin Faško-Rudáš.

Slováci si tak vďaka jeho premiérovému zásahu a úvodnému gólu kapitána Mareka Hrivíka vybudovali pred záverečnou dvadsaťminútovkou dôležitý dvojgólový náskok.

Tagy: Viliam Kmec
Zdroj informácií: Hetrik.sk

Páčil sa Vám tento článok?

Chcete mať správy z Hetrik.sk vždy ako prví? Pridajte si nás na Google.