Juraj Slafkovský v rozhovore pre kanadskú televíziu TSN

NHL

autor hetrik.sk

Juraj Slafkovský v rozhovore pre kanadskú televíziu TSN

Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský sa dostal na celkové prvé miesto prestížneho rebríčka kanadskej televízie TSN pred draftom do NHL.

Po prvý raz tak v prognózach predstihol Kanaďana Shanea Wrighta. V rebríčku hlasovalo priamo desať skautov z klubov NHL.

Čo na výsledok hovorí práve 18-ročný veľký talent slovenského hokeja? Počas videohovoru ho vyspovedal reportér James Duthie.

Znamenalo by to pre mňa veľa. Ani neviem, aký to môže byť pocit. Jasné, bolo by to skvelé, ale sú tam aj ďalší dobrí hráči. 

Je to dobrý súboj až do samotného konca, tak uvidíme. Ak ale budem draftová jednotka, bolo by to skvelé pre mňa a aj celé Slovensko.

Prečo by si Montreal mal z prvého miesta vybrať práve jeho?

Niekde som čítal, že Suzuki a Caufield potrebujú ľavé krídlo. Sedím tu, ak teda chcú...

Na úspešnej Olympiáde v Pekingu nastal zlom a raketový posun hore v rebríčkoch

Zvýšilo mi to sebavedomie. Keď som sa potom vrátil do klubu, cítil som, že viem hrať lepšie. Viac som strieľal, lepšie prihrával. 

Predtým som vedel, že viem hrať hokej, ale potreboval som niečo také, ako sa udialo na olympiáde, aby sa mi v mysli niečo otočilo.

Aké má podľa seba hokejové prednosti?

Je ťažké mi zobrať puk. Dokážem ho držať na hokejke, korčuľovať s ním a niečo vytvoriť. To je to, čo robia najlepší hráči v NHL. Dúfam, že sa v tom ešte dokážem zlepšiť.

Streliť gól alebo radšej vytvoriť šancu pre spoluhráča?

Som skôr playmaker. Som rád, keď vymyslím dobrú prihrávku, z ktorej dajú spoluhráči gól. Samozrejme, keď dáte gól, máte lepší pocit, ale pre mňa je naozaj dobrý pocit aj prihrávka.

Verí si už rovno v novej sezóne na NHL?

Dúfam, že keď budem dobre pripravený, môžem sa dostať do prvého tímu. Bude to ale ťažký súboj a ja budem pripravený, keď príde ten správny čas.

Foto: Twitter/TSN Hockey , Video: tsn.ca