Kapitán Polievka a tréner Ščasný reagujú na poškodenie Banskej Bystrice v zápase s DAC

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Témou číslo jedna bolo po nedeľňajšom zápase 1. kola nadstavbovej časti Fortuna Ligy medzi Banskou Bystricou a Dunajskou Stredou výkon hlavného rozhodcu.

Martin Dohál neodpískal pre domácich pokutový kop a v nadstavenom čase im neuznal regulárny gól.

Domáci tak boli právom poriadne nahnevaní, pozrite si reakcie trénera a kapitána tímu.

Michal Ščasný - tréner MFK Dukla Banská Bystrica:

Dnes sme videli popravu v priamom prenose, lebo toto, čo si dovolil rozhodca, či sa tomu dá povedať rozhodca, je neskutočné. Ešte beriem tú penaltu, že to si môžu vysvetliť ako chcú, že ju neodpískal. Ale čistý gól nám neuzná? To všetci videli, že ani ruka nebola. Je tu VAR… nechápem situácie, ktoré sú. Dobre, urobili sme v prvom polčase chyby, ale v druhom polčase sa chalani dostali do zápasu, ale čo s nami urobil on, to je vrchol. To som ešte v živote nezažil a myslím, že na prvoligovej scéne to už asi ani nezažijeme.

Róbert Polievka - kapitán:

Dali sme tri regulárne góly, malo to skončiť 3:3, a bolo by vybavené. Ja neviem, čo mám na to povedať... Máme v lige VAR a jednoducho... Dáme regulárny gól, ok, ak by bola ruka, tak je tam VAR a ten ho zruší. Ja nie som rozhodcu, nechcem sa k tomu vyjadrovať. Pre nás je to trpké, mohli sme dokázať senzáciu, ale nemáme sa za čo hanbiť.