Lobotka do Barcelony? Nový tréner Neapola posiela svetu veľavravný odkaz

Slovensko

autor hetrik.sk

Lobotka do Barcelony? Nový tréner Neapola posiela svetu veľavravný odkaz
Zdroj: sscnapoli.it

Stanislav Lobotka patrí bezpochyby medzi najlepších futbalistov na Majstrovstvách Európy 2024 v Nemecku.

V dvoch z troch súbojov v základnej skupine bol zvolený za hráča zápasu. Azda najviac zarezonoval jeho dokonalý výkon pri senzačnom triumfe 1:0 nad favorizovaným Belgickom.


O svojich kvalitách nás však dvadsaťdeväťročný stredopoliar presviedča počas celej sezóny.

Za taliansky Neapol odohral v základnej zostave všetkých 38 zápasov Serie A. Osem duelov pridal v prestížnej Lige majstrov.

Verejnosť v posledných dňoch zaujal aj rozhovor s agentom Lobotku

Branislav Jašurek pre RTVS priznal záujem Barcelony, dokonca už boli so španielskym gigantom dohodnutí.

S Barcelonou sme boli dohodnutí aj na podmienkach, ale prišla zmena trénera. Situácia je nejasná a Barcelona má aj nejaké finančné problémy. Zamrzelo nás to. Nie je to ešte definitívne stratené, situácia sa vyvíja. Všetci vedia, aký je Lobotka futbalista. Vedia to v Barcelone, Madride aj v Anglicku, vyhlásil Branislav Jašurek z agentúry FairSport.

Trenčiansky rodák bude mať v novembri 30. narodeniny, aj vek zohráva pri prestupe nesmierne dôležitú úlohu.

Stano sa môže vrátiť do Neapolu a všetci budú šťastní. Teraz je to najpravdepodobnejšia možnosť. Neapol totiž jedného z najlepších hráčov nepustí za nízku sumu a bol by to drahý transfer, doplnil.


Antonio Conte s našim reprezentantom počíta do ďalšej sezóny

O tom, že Lobotka zostane v Taliansku, nasvedčuje aj veľavravné vyjadrenie nového trénera.

Khvicha Kvaratskhelia, Giovanni Di Lorenzo, Frank Anguissa a Stanislav Lobotka nikam nepôjdu. Ja rozhodujem, kto odíde a kto zostane. Na týchto hráčov som udelil absolútne veto. Sú to pre mňa kľúčoví hráči, uviedol 54-ročný Talian na svojej úvodnej tlačovke.

Pozitívne reakcie na nového kouča prichádzajú aj zo strany Slováka

Osobne ho nepoznám, ale Inter pod ním hral krásny, no náročný futbal. Má za sebou bohatú kariéru, no všetko sa hodnotí vždy na konci sezóny. Formácia 3-5-2 nie je pre mňa problém. Vždy hovorím, že tréner ma môže postaviť kdekoľvek, budem vždy pripravený, cituje Lobotku portál ilmeridianonews.it.

Aktuálna trhová hodnota opory Neapola je podľa špecializovaného portálu Transfermarkt na úrovni 28 miliónov eur. Pod Vezuvom má podpísaný kontrakt až do leta 2027 s opciou na jeho predĺženie.

V klube je od začiatku roka 2020, keď prichádzal za 23 miliónov zo španielskej Celty Vigo.