Marián Hossa v zaujímavej debate vo Fun Rádiu. Sneh na Slovensku videl po 21 rokoch! (VIDEO)

NHL

Marián Hossa v zaujímavej debate vo Fun Rádiu. Sneh na Slovensku videl po 21 rokoch! (VIDEO)

Kariéru síce stále oficiálne ukončiť nemohol, no na ľade ho už ako profesionála určite neuvidíme.

Legendárny slovenský útočník Marián Hossa bol hosťom v rannej show Juniora a Marcela na Fun Radiu.

Trenčiansky odchovanec v zaujímavej debate rozprával napríklad o tom, ako po dlhých rokoch zažil doma na Slovensku sneh a mnoho ďalšieho.

Čo robím na hokejovom dôchodku? Pomáham žene s nákupmi a mám už tak zmapované všetky akcie v trenčianskych obchodoch. , začal s úsmevom trojnásobný víťaz Stanley Cupu. 

Po 21 rokoch je na Vianoce doma na Slovensku.

To je pravda, veľmi dlhý čas som nebol v takýto čas doma v Trenčíne a užívam si pohľad na zasnežený Trenčín. Ten som veru nevidel roky. Nebudem klamať, ak by mi to zdravie dovolilo, tak by som hral ešte veľmi rád. Užívam si však benefit byť s rodinou.

Najväčšou zmenou pre mňa je, že po 21 rokoch si robím svoj denný program sám a nemám nič nalinajkované. Ako profesionál totiž postupujete stále podľa nejakého programu. 

Teraz to odpadlo a kedysi mi vravel Peťo Bondra, že toto sa mi raz bude páčiť. Vtedy som nevedel, o čom hovorí. A teraz sa mi to naozaj páči. Jedinými pevne stanovenými povinnosťami sú občasné skôlkárske večierky a vystúpenia.

Hokej mu zatiaľ nechýba.

Hokej mi zatiaľ prekvapivo nechýba. Výstroj som mal na sebe naposledy rok a pol dozadu, keď sme vypadli s Nashvillom. A keď mi minule prišiel kontajner s vecami z Ameriky, tak som ho prekladal z jednej miestnosti do druhej. To bolo naposledy, čo som ho držal v rukách.

O jeho konci a prípadnej rozlúčke podobne ako mal Miro Šatan.

Zatiaľ som pod kontraktom a oficiálne som teda neskončil. Preto ešte nemyslím nad rozlúčku. 

Chcel som si zahrať aj v rámci rozlúčky Mira Šatana, ale poistka mi to nedovolila. Užil som si tak aspoň pocit možnosti posadenia Petra Bondru počas nejakého striedania. 

Miro si to v každom prípade zaslúžil, pretože bol pri všetkých medailách, strelil dôležité góly a urobil pre reprezentáciu viac, ako ktokoľvek iný.