Martin Pospíšil je po prvých vyšetreniach. Zdravotné problémy trápia aj Libora Hudáčka

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Martin Pospíšil je po prvých vyšetreniach. Zdravotné problémy trápia aj Libora Hudáčka
Zdroj: Facebook/JOJ 24

Po utorňajšej prehre Slovenska so Švédskom v poslednom zápase skupiny na MS v hokeji 2024 hlási náš tím viaceré zdravotné problémy.

Už v úvodnej tretine si počas nešťastného narazenia o mantinel zranil rameno jeden z najlepších hráčov Martin Pospíšil.


Martin si narazil ľavé rameno. Robili sme mu röntgen i sonografiu, kde sa nepotvrdila žiadna zlomenina ani poškodenie šliach alebo svalov. Zajtra ešte absolvuje vyšetrenie magnetickou rezonanciou a na jeho základe sa rozhodneme, ako to s ním bude vyzerať ďalej na turnaji.

Opuch tam nie je, bolesti áno. Sú však tlmené. Musíme si počkať na výsledky magnetickej rezonancie, ukáže najviac. Bez nej sa naozaj nedá nič povedať. Veľmi by som predbiehal. Absolvuje ju zajtra ráno ešte v Ostrave. Rameno nemal vyskočené ani inak poškodené. Hybnosť je plná, ale bolestivá. Má pomliaždenie v oblasti svalov, uviedol tímový lekár Pavol Lauko, ktorého cituje portál sport.sk.

Po stretnutí priznal problémy aj Hudáček. Libor hrá celý turnaj s chronickým zranením, ktoré mal už počas sezóny. Dostal obstreky, uvidíme, čo ukáže magnetická rezonancia. Myslím si však, že Libor bude schopný odohrať štvrťfinále, doplnil Lauko v rozhovore pre médiá.

Zápas štvrťfinále svetového šampionátu medzi Slovenskom a Kanadou je na programe vo štvrtok (23.5) v Prahe. Marek Hrivík a Andrej Kudrna, ktorí chýbali na ľade, by mali byť v poriadku.