Neodpískaný faul na Šimona Nemca zo záveru zápasu so Švajčiarskom? Mladý obranca všetko vysvetľuje

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Neodpískaný faul na Šimona Nemca zo záveru zápasu so Švajčiarskom? Mladý obranca všetko vysvetľuje

Slovenskí hokejisti neuspeli vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta v Rige, keď podľahli favorizovanému Švajčiarsku 2:4.

Značná časť fanúšikov bola po stretnutí nahnevaná na výkony rozhodcov a to predovšetkým za neodpískanie faulu na Šimona Nemca zo záveru, po čom by mohla nasledovať presilová hra 6:4 v snahe vyrovnať na 3:3.

Štvrtý gól pridal súper v záverečnej hre Slovenska bez brankára.Mladý obranca však neskôr pre RTVS objasnil celú situáciu, podľa nových pravidiel sa o faul nejedná

Myslím, že budem v poriadku. Bohužiaľ pri nových pravidlách to nie je vysoká hokejka, keďže hráč hral puk. Trochu ma pichol do krku a bolo to celkom bolestivé, našťastie je to už ale fajn.

Čo hovorí dvojka draftu NHL z roku 2022 na duel?

Bol to ťažký zápas. Tento tím nie je stavaný na to, aby hral trištvrte zápasu v obrannom pásme. Keď sa tak stane, vidíme takýto priebeh. Myslím si, že skóre 2:4 je len vďaka nášmu brankárovi.

Verím, že nasledujúce zápasy sa nám budú hrať ľahšie. Tento tím vie tvoriť v ofenzívnej zóne a myslím si, že by sa nám malo hrať jednoduchšie. Vieme hrať s pukom, máme na čom stavať, dodal Nemec v rozhovore pre RTVS.

Foto: rtvs.sk